به میزبانی انتشارات علمی و فرهنگی

جشنواره نشان دهخدا به مرحلۀ داوری نهایی رسید

پنجمین دورۀ جشنواره نشان دهخدا به میزبانی انتشارات علمی و فرهنگی، داوری نهایی آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را آغاز کرده است.

تامین 24 / پنجمین دورۀ جشنوارۀ نشان دهخدا (انتخاب کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور در حوزۀ علوم انسانی) که به میزبانی انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تامین اجتماعی، ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، خانۀ کتاب و پژوهشکدۀ مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود داوری نهایی آثار ارسالی به دبیرخانۀ این جشنواره را آغاز کرده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی به نقل از دبیرخانۀ این جشنواره، در این جشنواره 630 عنوان کتاب از 70 ناشر دانشگاهی و پژوهشی و هم‌چنین صاحبان آثار به دبیرخانه ارسال شده است که از این تعداد 61 عنوان  از 29 ناشر به مرحلۀ داوری نهایی رسیده است.

 

جشنواره نشان دهخدا در این دوره کتاب‌های تالیفی یا تصحیحی اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها را که در سال 1397 برای اولین بار و در حوزۀ علوم انسانی به چاپ رسیده‌اند بررسی کرده و بهترین‌ها را به جامعه فرهنگی و علمی کشور معرفی می‌کند.

 

شایان ذکر است موضوع‌های مورد نظر برای کتاب‌های دریافتی عبارتند از: تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی، حقوق، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی و علوم ارتباطات، علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری، علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای، فقه، اصول، علوم قرآن و حدیث، فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان، فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری، مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی، مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی.

 

خاطرنشان می‌شود آیین پایانی پنجمین دورۀ جشنوارۀ نشان دهخدا در تاریخ 28 آبان 1398 از ساعت 15 تا 17 در محل دانشگاه تربیت مدرس، سالن جابربن حیان برگزار خواهد شد.


ارسال نظر

captcha