صادقی‌فر خبر داد:

برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی استارت‌تاپ‌های متنوع

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بیست و پنجمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی»، از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی استارت‌تاپ‌های ورزشی، گردشگری سلامت و سلامت روان خبر داد.

تامین 24 / ابراهیم صادقی‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: توسعه هر کشوری از «ذهن» شروع می شود و بُن‌مایه ذهن انسان‌ها، اقتصادی نیست. بستر تقویت ذهن، فرهنگ و اجتماع است. برای ترویج اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و مباحث دیگر باید ابتدا ذهن انسان‌ها توسعه پیدا کند و سپس حوزه فرهنگ و آگاه‌سازی گسترش یابد.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی افزود: باید به این موضوع برسیم که مباحث حوزه فرهنگی و اجتماعی را چگونه تبدیل به مسئله قابل حل کنیم و با چه رویکرد و ابزاری به سراغ آنها برویم؟ زیرا تاکنون بسیاری از مسائل اجتماعی و فرهنگی برای افراد جامعه و خصوصاً نخبگان این حوزه تبدیل به مسئله نشده است و این بی‌توجهی تاکنون به عنوان یک آسیب جدی در این زمینه مطرح می شود.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپس با اشاره به  اینکه «دولت فروتن» دولتی است که بتواند مسئولیت خودش را به مجموعه های خصوصی و «حدّ واسط» بسپارد، گفت: دولت ها همواره برای اینکه بتوانند برنامه هایشان را به مرحله عمل برسانند از مجموعه های «حد واسط» کمک می گیرند.

 

صادقی فر تاکید کرد: زمینه های رشد و توسعه مباحث فرهنگی و اجتماعی در حوزه استارت تاپ ها بسیار فراهم است، خصوصاً مباحث فرهنگی اما حوزه های اجتماعی در قالب  NGO ها بیشتر فعال هستند. همچنین «نوستالوژی خواهی» و بازگشت به گذشته، امکان حضور استارت تاپ ها را با درآمد و ارزش افزوده بالا در مباحث فرهنگی مهیا کرده است.

 


ارسال نظر

captcha