تیم پزشکی تامین اجتماعی خوزستان از چذابه راهی کربلا شد

تیم پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان روز شنبه به منظور ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به زائران اربعین حسینی از مرز چذابه راهی کربلای معلا شد.

تامین 24 / این تیم پزشکی متشکل از ۹ پزشک، پرستار و بهیار است و تا بازگشت زائران اربعین حسینی به وطن در کربلای معلا مستقر خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر صادق جلیلی مدیر درمان تامین اجتماعی و فرمانده بسیج جامعه پزشکی خوزستان با ابراز خرسندی از توفیق تشرف به عتبات عالیات و شرکت درهمایش بزرگ اربعین حسینی، مدت زمان حضور این تیم درمانی را ۱۰ روز اعلام کرد و افزود: حضور تیم درمانی و عزیمت آنها به عراق و ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی به صورت خودجوش و داوطلبانه انجام شده است.

گفتنی است، تیم پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان پارسال نیز به مدت ۱۰ روز در کربلای معلا به زائران اربعین حسینی خدمات بهداشتی و درمانی ارایه کرد.

ارایه خدمات پزشکی و بهداشتی جمعیت هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، بهداری نیروی انتظامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه در مرزهای چذابه و شلمچه به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

حرکت تدریجی زائران اربعین حسینی از اول ماه صفر شروع شده و در تا چند روز مانده به اربعین به اوج خود می رسد.

مرز چذابه در ۱۱۰ کیلومتر شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه رسمی تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان است.

اربعین پارسال ۵۵۰هزار زائر از شلمچه و ۲۳۷هزار زائر چذابه برای حضور در همایش جهانی پیاده روی اربعین به نجف اشرف و کربلای معلا عزیمت کردند.

بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷مهرماه روز اربعین است. در عراق نیز همین روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت سیدالشهدا (ع) است.


ارسال نظر

captcha