معرفی ۲ هزار و ۸۰۰ هنرمند، نویسنده و روزنامه‌نگار به سازمان تأمین اجتماعی

۲ هزار و ۸۰۰ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در مهرماه به جمع بیمه‌شدگان صندوق اعتباری هنر پیوستند.

تامین 24 / سیدحسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: صندوق در چهار بخش بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی، تسهیلات، طرح تکریم و کمک مستمری خدمات خود را به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ارائه می‌دهد. طبق توافق سازمان تأمین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران واجد شرایط با معرفی‌نامه این صندوق، تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند.

 

به گزارش ایلنا، مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: پیش از این 52 هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

 

سیدزاده خاطرنشان کرد: اعضای صندوق اعتباری هنر می‌توانند ضمن برخورداری از حمایت‌های مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، شامل فوت و بازنشستگی، از کمک ویژه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معادل 10 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال، بابت حق بیمه ماهانه برخوردار شوند و 8 درصد توسط فرد پرداخت می‌شود.

 

وی در ادامه افزود: در سال 98 طی دو مرحله تعداد 5 هزار و 200 نفر را به سازمان تأمین اجتماعی معرفی کردیم که از این میان 2 هزار و 800 نفر در ماه جاری از سراسر کشور از خدمات بیمه برخوردار می‌شوند.


ارسال نظر

captcha