مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم:

شناسایی بیمار کلیدی‌ترین گام در ایمنی بیمار است

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم در اولین جشنواره ایمنی بیمار بیمارستان امام رضا(ع) گفت: شناسایی بیمار در فرآیند درمان و مراقبت، کلیدی‌ترین گام در ایمنی بیمار محسوب می‌شود.

تامین 24 / دکتر داود علیمحمدی در این جشنواره اظهار داشت: هشت گام مهم و اساسی برای ایمنی بیمار در فرایند درمان و مراقبت از بیمار مطرح است که مهم‌ترین و کلیدی‌ترین آن از دیدگاه استانداردهای اعتبار بخشی «شناسایی بیمار» است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم در ادامه گفت: عدم شناسایی دقیق بیمار و تزریق اشتباه یا خوراندن داروی متفاوت به بیمار، بسیار خطرناک و گاهی جبران ناپذیر است که به همین دلیل است که مهم‌ترین گام در ایمنی بیمار «شناسایی بیمار» محسوب می‌شود و همه کارکنان درمان به ویژه پرستاران باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

 

دکتر علیمحمدی ضمن تشکر از برگزاری جشنواره‌های مختلف آموزشی و فرهنگی برای ارتقای دانش و آگاهی کارکنان درمان برای مراقبت از سلامت بیماران و مشارکت فعالانه همکاران از فعالیت‌های انجام شده از بخش‌های مختلف بازدید و در پایان از سه بخش فعال قدردانی کرد.

 

مسئول ایمنی بیمار بیمارستان امام رضا(ع) نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده درباره ارتقا و بهبود برنامه‌های ایمنی بیمارستان امام رضا(ع) گفت: براساس بازدید نظارتی دانشگاه علوم پزشکی از اقدامات ایمنی بیمارستان از 100 نمره، نمره 5/ 92 را کسب کرده‌ایم که امیدواریم با برنامه ریزی و همکاری کارکنان تا پایان سال به نمره بالاتری ارتقا پیدا کنیم.

گفتنی است براساس رای کمیته ارزیابی جشنواره، بخش زنان و زایمان رتبه اول، بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان رتبه دوم و بخش پست CCU رتبه سوم ارزیابی را کسب کردند.


ارسال نظر

captcha