مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مطرح کرد:

اندوخته روستائیان و عشایر هدفمند می‌شود

علی شیرکانی، در گردهمایی بزرگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: پیشرفت مبتنی بر گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی را در این صندوق مورد نظر داریم و نیز درنظر است اندوخته روستائیان و عشایر هدفمند شود.

احسان احمدی 

تامین 24 / مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، اظهار کرد: کارگزاری‌های این صندوق خط مقدم ما در دست یابی به آرمان‌های این صندوق است. 

به گزارش تامین 24، علی شیرکانی افزود: بالفعل ساختن همه فرصت‌های موجود در کشور نیازمند تلاش همه دستگاه‌های درگیر در فعالیت‌های حوزه روستائیان و عشایر است. 
وی با اشاره به اینکه این صندوق تلاش دارد که حاصل تلاش یک عمر روستائیان و عشایر را هدفمند کرده و این مهم را از طریق تبدیل اندوخته‌های خرد به اندوخته‌های هوشمند انجام دهد، اضافه کرد: تا پایان سال 1397 بالغ بر یک میلیون و 629هزار نفر با صندوق در ارتباط بوده‌اند که حدود یک میلیون و 30هزار نفر بیمه شده اصلی این صندوق هستند. 
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، عنوان کرد: بیشترین  تعداد بیمه شدگان ما در استان آذربایجان شرقی است و تا به امروز در 14سال فعالیت تعداد 93 هزار نفر مستمری بگیر در این صندوق تحت پوشش قرار گرفته‌اند. 
 
گسترش چتر بیمه‌ای بانوان در دستور کار است
شیرکانی گفت: 82درصد افراد تحت پوشش مردان و 18درصد بانوان هستند و با توجه به تعداد بالای جمعیت کشاورزان زن در کشور می‌طلبد که نگرش گسترده‌تری نسبت به افزایش تحت پوشش گرفتن این افراد داشته باشیم. 
 
رشد 41درصدی بیمه شدگان
وی بیان داشت: تعداد بیمه شدگان ما در سال‌جاری نسبت به سال گذشته 41درصد رشد را نشان می‌دهد و همچنین در 5 ماه گذشته سرمایه گذاری‌های صندوق هم رشد 41درصد را نشان می‌دهد. 
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر،ادامه داد: استفاده از فعالیت‌های داده کاوی مورد نظر مدیران صندوق قرار گرفته و تصمیم گیری‌ها مبتنی بر این اتفاق رقم خورده و بازنگری در ترکیب سبد سرمایه‌گذاری صندوق و  بهینه‌سازی نرخ بازده سرمایه‌گذاری صندوق را نیز در سال‌جاری مدنظر قرار داده‌ایم و با توجه به شرایط حال حاضر عدم ورود به بنگاه‌داری را نیز در دستور کار داریم. 
شیرکانی خاطرنشان کرد: مقوله بازاریابی و برندسازی به طور جدی با نگاه به گسترش چتر بیمه‌ای در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در برنامه‌های صندوق قرار گرفته است. مدیریت هزینه‌ها در صندوق بسیار مورد توجه مدیران صندوق بوده و برنامه ریزی لازم را در این حوزه داشته‌ایم. 
وی ادامه داد: سه خدمت بلند مدت  بازنشستگی، از کار افتادگی و فوتی محصولات عمده این صندوق است و نیاز به ارائه محصولات کوتاه‌مدت در خدمات صندوق احساس می‌شود که برنامه ریزی در این بخش در دستور کار صندوق قرار دارد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، با تاکید براینکه شفافیت و مبارزه با فساد مبتنی بر اصول پیشگیرانه در سال‌جاری به‌صورت جدی در دستور کار ما در صندوق است، تصریح کرد: نگاه به استفاده از تجربه فناوری اطلاعات مورد تاکید ما در فرآیندهای عملیاتی صندوق به ویژه در راستای دست‌یابی به اهداف شفافیت در این صندوق وجود دارد. 
شیرکانی با بیان اینکه به دستور مقام معظم رهبری مبلغی به اشتغال روستائیان و عشایر تخصیص داده شده است، گفت: در وزارتخانه رفاه این موضوع مدیریت خواهد شد و این صندوق به عنوان یکی از حلقه‌های اشتغال و پوشش بیمه این قشر مشغول فعالیت است.
 
نماینده مجلس شو ای اسلامی:
نقش روستائیان و عشایر در توسعه دیده شود
 
فاطمه ذوالقدر، نماینده مجلس با حضور در گردهمایی بزرگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در این همایش گفت: نقش اقشار مختلف روستائیان و عشایر را در توسعه نمی‌شود نادیده گرفت.
وی افزود: روز روستا برای تقدیر از زحمات روستائیان و عشایر در تقویم به ثبت رسیده است.
ذوالقدر بیان کرد: قطعا تحقق امر رونق تولید که نام‌گذاری سال‌جاری بر این مبنا صورت گرفته است، با حضور روستائیان و عشایر امکان‌پذیر خواهد بود.
وی ادامه داد: توسعه روستا و برطرف کردن مشکلات زندگی و کار و اشتغال این قشر بر عهده دولت و مجلس است.
 
ارتقای منزلت اجتماعی روستائیان و عشایر 
این نماینده مجلس گفت: ارتقای منزلت اجتماعی و ایجاد بسترهای مناسب برای این امور همواره در دستور کار مجلس شورای اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه فراکسیون عشایری و همینطور فراکسیون زنان مجلس در مصوبات بودجه های روستاییان و عشایر تلاش لازم را داشته اند اضافه کرد:نقش زنان را باید در توسعه روستایی و عشایر باید بصورت خاص مدنظر قرار داشته باشد. 
وی در خاتمه عنوان کرد :اشتغال جوانان روستایی در بخش کشاورزی بیشتر باید مورد توجه دولت، مجلس و دستگاه های درگیر در کار و نیز بخش خصوصی باشد.
 
اسدالله رازانی، رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر:
خدمات بیمه ای، اوج ارائه خدمات به روستائیان و عشایر است 
رئیس هیات مدیره صندوق در مراسم گردهمایی روستائیان و عشایر گفت :توسعه آموزش در روستاها، راه روستایی، خدمات عمومی برق، گازرسانی و بهداشت در چهار دهه اخیر توسعه و کیفیت زندگی این اقشار را بدنبال داشته است و صندوق بازنشستگی روستائیان در واقع اوج ارائه خدمات است.
رازانی افزود: ماموریت صندوق ارائه خدمات خاص بیمه ای و بازنشستگی و از کارافتادگی به جامعه بزرگ روستائیان و عشایر کشور است. 
وی با اشاره به اینکه در شاخص های توسعه انسانی در سطح جهان،  ارائه خدمات بیمه ای به روستائیان از بخش های مهم است، گفت :جمعیتی که طی این 14سال حداقل یکبار بیمه صندوق را داشته اند حدود 1میلیون و 600هزار نفر را شامل می شود و عدد بیمه شده فعال صندوق در حال حاضر حدود یک میلیون و 100هزار نفر هستند. 
 
70درصد پرداخت‌ها توسط دولت 
رئیس هیات مدیره این صندوق  در ادامه این گردهمایی گفت : یک سوم حق بیمه توسط افراد بیمه شده روستایی و حدود 70درصد توسط دولت پرداخت می‌شود. 
وی در ادامه بیان کرد: برآورد ما افزایش 200هزار نفری برای بیمه شدگان سال آینده است. 
افراد بین 18سال تا 50سال را در صندوق می توان تحت پوشش قرار داد که 6میلیون و 600هزار نفر دیگر از روستائیان و عشایر، جمعیت بالقوه برای بیمه شدن هستند و برنامه ریزی صندوق تحت پوشش قرار دادن این جمعیت است. 
رازانی خاطرنشان کرد :انجام فرآیند بیمه شدن از طریق کارگزاری های صندوق در سطح کشور انجام می شود. 
در سطح کشور 1800کارگزار مشغول به فرایند بیمه ای افراد هستند. 
رازانی ادامه داد:حق بیمه سهم دولت برای افراد تحت پوشش حدود هزار و 100میلیارد تومان است که تخصیص بودجه سال‌جاری از طرف دولت حدود 500میلیارد تومان بوده است. 
وی در خاتمه گفت:ارتقای وضعیت نیروی انسانی برای ارائه خدمات بهینه در دستور کار صندوق قرار دارد.
 
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:
اقدامات حمایتی از روستائیان و عشایر قابل تحسین است
 
رئیس کمیسون اجتماعی مجلس در جریان مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و در گردهمایی بزرگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر
گفت:اقداماتی که در 40سال گذشته با در نظر گرفتن جنگ و تحریم در خصوص روستاها انجام شده بسیار قابل تحسین است.
عزیزی ادامه داد :قبل از انقلاب 67درصد مردم روستایی بودند و در حال حاضر 27درصد جمعیت روستایی هستند و  قبل از انقلاب 7درصد روستاها برق داشتند و در حال حاضر 100درصد روستاهای بالای 7خانوار برق دار هستند.
 
پوشش 90 درصدی اینترنت روستایی
عزیزی ادامه داد: تا پایان سال‌جاری بیش از 90درصد روستاها تحت پوشش اینترنت پرسرعت هستند. از نظر راه رشد 193درصدی را در راه های روستایی شاهد هستیم.
حدود 99 درصد روستاها تحت پوشش طرح هادی هستند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس در کنار دولت حمایت های لازم را در ارتباط با روستائیان و عشایر داشته است.
 
اعتبار 17هزار میلیاردی اشتغال روستائیان 
عزیزی گفت: 17هزار میلیارد تومان صرفا جهت اشتغال روستائی مورد تصویب مجلس صورت گرفته این امر در راستای پایداری روستائیان در روستا است.
علاوه بر اختصاص بودجه اشتغال، آموزش نیز باید مورد تاکید و اهمیت دولت قرار گیرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اشاره کرد:افزایش راندمان کاری در روستاها با استفاده از علم و تکنولوژی روز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی در خاتمه  با اشاره به اینکه اگر اقتصاد روستا رو مورد توجه داشته باشیم، رشد و توسعه کشور را بدنبال خواهیم داشت اضافه کرد :همواره روستائیان و عشایر مولد مورد توجه و حمایت مجلس خواهند بود.
در پایان مراسم روز روستاها در گردهمایی بزرگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر  با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان ایشان، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعدادی از نمایندگان کارگزاران صندوق، بیمه شدگان و بازنشستگان صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر مورد تجلیل قرار گرفتند.
 
---
 
 

 


ارسال نظر

captcha