علی‌اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت در حذف یارانه ثروتمندان نهایت دقت را داشته باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید در شناسایی افرادی که قرار است یارانه آن‌ها را حذف کند، نهایت دقت را داشته باشد تا در این میان حقی تضییع نشود.

تامین 24 / علی‌اکبر کریمی با اشاره به اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حذف یارانه برخی ثروتمندان از مهر ماه گفت: باید منتظر ماند و دید دولت قرار است با چه ساز و کاری حذف یارانه برخی از ثروتمندان را اجرایی کند و امیدواریم این کار انجام شود.

 

وی با بیان اینکه حذف سه دهک بالای یارانه بگیر جزو تکالیف قانونی دولت شمرده می‌شود، تصریح کرد: دولت باید راهکارهای اجرایی حذف یارانه ثروتمندان را درست تبیین و تدوین کند و به تبع دولت اگر برای اجرای این تکلیف قانونی یک خلع قانونی داشته باشد و یا نیازمند قوانین باشد می‌تواند این موضوع را به مجلس انعکاس دهد.

 

به گزارش اعتماد آنلاین، کریمی با بیان اینکه حذف سه دهک بالایی یارانه بگیر نیاز به قانون جدیدی ندارد، گفت: دولت پیرو اختیارات خود می‌تواند به راحتی این تکلیف قانونی را عملیاتی کند.

 

این نماینده مجلس گفت: دولت باید در شناسایی افرادی که قرار است یارانه آن‌ها را حذف کند نهایت دقت را داشته باشد تا در این میان حقی تضییع نشود.

 


ارسال نظر

captcha