معیری خبر داد:

ابلاغ الکترونیک به مخاطبان تامین‌اجتماعی از طریق کارپوشه ملی ایرانیان

مدیرکل دفترفناوری اطلاعات سازمان تامین اجتماعی از ارائه خدمت ابلاغ الکترونیک به مخاطبان این سازمان از طریق کارپوشه ملی ایرانیان خبر داد.

تامین 24 / مهندس علی معیری اظهار داشت: در اجرای آیین نامه اجرایی ماده 8 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب 94 هیاًت وزیران و مفاد بند ث ماده 67 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، سامانه کارپوشه ملی ایرانیان توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: این سامانه به منظور ارائه خدمات استعلامی دستگاه های اجرایی به مردم و همچنین ارائه اسناد و مدارک احراز اصالت شده اشخاص حقیقی به دستگاه های اجرایی توسعه و راه اندازی شده است.

 

معیری ادامه داد: طی هماهنگی های صورت پذیرفته با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، ارجاع ابلاغ الکترونیک احکام مطالباتی و ابلاغ فرم اطلاعات اولیه درخواست بازرسی از دفاتر قانونی سازمان تامین اجتماعی به سامانه مذکور از دی ماه 97 برای تمامی کارفرمایان پس از ابلاغ هر حکم و به‌صورت مکانیزه، پیاده سازی و عملیاتی شده است.

 

وی گفت: روش ارائه خدمت ابلاغ الکترونیک به مخاطبان سازمان از طریق کارپوشه ملی ایرانیان، به موازات سایر روش‌های اطلاع رسانی موجود، شامل درج احکام در پورتال سازمان به نشانی https://eservices.tamin.ir و ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی و ارسال پست الکترونیک به کارفرمایان انجام می‌شود.

 

معیری با بیان اینکه روزانه به صورت میانگین 7500 حکم مطالباتی از سوی سازمان تامین اجتماعی به سامانه مذکور ارسال می‌شود، گفت: از زمان راه‌اندازی تاکنون، 6 میلیون و 472 هزار و 380 رکورد اطلاعاتی ابلاغ شده است.

 

معیری اضافه کرد: طی خبر رسمی دفتر پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات، پیرو تغییر ساعت رسمی کشور در تاریخ 98/06/30، سامانه کارپوشه ملی ایرانیان از ساعت 23:55 مورخ 98/06/29 به مدت یک ساعت و پانزده دقیقه از کار افتادگی (Down Time) دارد.

 

وی افزود: در سایر روش های اطلاع رسانی به کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی، اختلالی ایجاد نخواهد شد و پس از رفع مشکل مذکور، رکوردهای در صف ارسال، مجدد ارسال شده و در کارتابل مخاطبان در سامانه قرار می‌گیرد.


ارسال نظر

captcha