وزیر جهاد کشاورزی:

ایجاد «زنجیره ارزش» راهکار ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: راه نجات کشاورزی و ارتقای بهره وری و به صرفه و اقتصادی شدن تولیدات بخش کشاورزی این است که تولید از تامین مواد اولیه و نهاده ها تا شبکه توزیع در قالب زنجیره، بر مبنای تقاضا و برپایه تحقیقات علمی باشد.

تامین 24 / مهندس محمود حجتی در آیین افتتاح همزمان و آغاز عملیات اجرایی ۵۳ طرح بخش کشاورزی و ۲۵ پروژه عشایری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در حالی که سالانه حدود ١٧ هزار تن ماهی از دریای خزر صید می شود، هم اکنون ظرفیت تولید آبزیان و ماهیان سردآبی در چهارمحال بختیاری به تنهایی ٢٥ هزار تن است.

 

وی با اشاره به این که طی ٤٠ سال گذشته در سایر زیربخش های کشاورزی نیز وضعیت توسعه و ارتقای تولید به همین نسبت گسترش یافته است، خاطرنشان کرد: همه این پیشرفت ها حاصل انقلاب اسلامی شکوهمند مردم ایران است.

 

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که آرزوی دیرینه من برای بخش کشاورزی ایجاد زنجیره های ارزش در بخش کشاورزی بوده است، تصریح کرد: اگر محصول کشاورزی تولید شود اما به فرآوری، توزیع و تامین نهاده های محصول توجه نکنیم تولید اقتصادی نخواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حجتی تاکید کرد: راه نجات کشاورزی و ارتقای بهره وری و به صرفه و اقتصادی شدن تولیدات بخش کشاورزی این است که تولید از تامین مواد اولیه و نهاده ها تا شبکه توزیع در قالب زنجیره، بر مبنای تقاضا و برپایه تحقیقات علمی باشد.

 

وی، اقدامات انجام شده برای راه اندازی طرح فرآوری و بسته بندی فرآورده های آبزیان را به عنوان زنجیره تولید آبزیان قابل تقدیر دانست و اظهار امیدواری کرد توفیق این را داشته باشیم که در خدمت این گونه ها مجموعه ها و تولیدکنندگان بخش کشاورزی باشیم.

 

حجتی گفت: باید همیشه یادمان باشد و این را خوب بدانیم که در دنیای امروز هیچ قدرت و کشوری به فکر مردمان کشور دیگری نیست و باید به توان خودمان اتکا کنیم.

 

افتتاح همزمان و آغاز عملیات اجرایی ۵۳ طرح بخش کشاورزی و ۲۵ پروژه عشایری

همچنین در سفر مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به چهارمحال و بختیاری، ۵۳ طرح بخش کشاورزی این استان در زمینه های تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، شیلات و آبزیان، آب و خاک و صنایع کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۶۵ میلیارد تومان به طور همزمان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

 

در این مراسم همچنین به طور همزمان، ۲۵ پروژه عشایری در زمینه های امور تولیدی، خدمات زیربنایی، تامین آب، ایل‌راه و زنجیره تولید گوشت قرمز با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و ۱۲ هزار خانوار عشایری از مزایای ان بهره مند شدند.

 


ارسال نظر

captcha