شریعتمداری در هشتمین شب مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع):

طرح مطالبات کارگری توسط مسئولان باعث همگرایی بیشتر می‌شود

محمد شریعتمداری در هشتمین شب مراسم عزاداری سرور و سالارشهیدان حضرت امام حسین(ع) در خانه کارگر گفت: این گفته امام‌ خمینی(ره) که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته واقعیتی غیر قابل انکار است. رمز و راز پیروزی انقلاب اسلامی را باید در قیام عاشورا جست‌وجو کرد؛ همان‌طور که نهضت‌های آزادی‌بخش سراسر جهان نیز از این قیام الگو گرفته‌اند.

تامین 24 / وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امام‌ حسین(ع) تنها متعلق به مسلمانان نیست، بلکه به‌ تمامی آزادی‌خواهان جهان تعلق دارد، گفت: امام‌ حسین(ع) سرلوحه آزادگی و ظلم‌ستیزی است و قیام او برای رهانیدن امت از جهالت، ظلم و تاریکی است و به همین دلیل ایشان سرلوحه علم و آگاهی نیز هست.

 

وی با بیان اینکه جامعه کارگری از مهم‌ترین گروه‌های مرجع جامعه است، عنوان کرد: این قشر همواره حامی انقلاب بوده و در برهه‌های مختلف به انقلاب یاری رسانده است.

 

شریعتمداری ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب، کارگران برای بر اندازی نظام ستم‌شاهی تلاش کردند و اگر ما اکنون از نعمت جمهوری‌اسلامی بهره‌مند هستیم این نعمت را مرهون مبارزات کارگری قبل از انقلاب هستیم. زمان جنگ‌ تحمیلی هم کارگران در خط مقدم جبهه‌ها بودند یا در پشت جبهه از دفاع‌مقدس پشتیبانی می‌کردند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با وجود این رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌ها کیست که نداند جامعه کارگری با حداقل‌ها زندگی می‌کند، عنوان کرد: در تعیین حداقل دستمزد امسال تلاش کردیم با سه‌جانبه‌گرایی قدری از مشکلات این قشر را بکاهیم و نتیجه تلاش ما افزایش 36.5 درصدی دستمزدها بود. با وجود این باز هم حداقل دستمزد کارگران با حداقل سبد معیشت فاصله دارد و ما بر این واقعیت آگاهی داریم.

 

وی افزود: کارگران در زمینه تامین مسکن هم مشکل دارند و این مشکلات درباره بازنشستگان کارگری هم وجود دارد.

 

وزیر کار گفت: اعتقاد من این است که مطالبات جامعه کارگری باید بیان شود تا کارگران احساس نکنند مسئولان مشکلات آنها را نمی‌دانند. الان می‌توان عنوان کرد که پیام جامعه کارگری به گوش مسئولان رسیده است و به نظر من طرح مطالبات کارگری توسط مسئولان باعث همگرایی بیشتر می‌شود.

 

وی همچنین به مشکلات بازنشستگان اشاره و عنوان کرد: بازنشستگان همچنان از عدم همسان‌سازی حقوق رنج می‌برند؛ همان‌طور که مشکل تامین مسکن نیز از دیگر مشکلات آنهاست.

 

شریعتمداری در ادامه عنوان کرد: با مذاکراتی که با وزارت راه‌وشهرسازی داشتیم بنا شد این وزارتخانه بخشی از تعهدات خود را در زمینه تامین مسکن، به تامین مسکن بازنشستگان اختصاص دهد و در این زمینه طرح‌های مختلف مورد توجه قرار گرفت. امیدواریم همچنین بتوانیم در زمینه تامین مسکن کارگران نیز گام‌هایی برداریم.

 

شریعتمداری همچنین به طرح سپردن توزیع کالاهای اساسی به تعاونی‌های کارگری اشاره کرد و گفت: پیشنهاد دادیم تعاونی‌های کارگری مسئولیت توزیع اقلام اساسی را بر عهده بگیرند تا این کالاها با قیمت تمام شده پایین‌تری به دست مردم برسد.

 

وی در پایان تاکید کرد: کارگران و بازنشستگان با وجود تمامی مشکلات همواره پشتیبان نظام بوده‌اند. امیدواریم ما قدرشناس آنها باشیم و بتوانیم مشکلات آنها را رفع کنیم.

 

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی


ارسال نظر

captcha