معاون امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی:

طرح شناسایی مدیران آینده، انتخابی عادلانه‌تر در مشاغل مدیریتی است

معاون امور استان‌های سازمان تامین‌اجتماعی گفت: طرح شناسایی مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی با ایجاد فرصت برابر برای همه همکاران علاقه‌مند، امکان شناسایی و انتخاب عادلانه‌تر در انتصابات را بهتر از گذشته فراهم خواهد کرد.

تامین 24 / مهندس قائم موهبتی اظهار داشت: فراخوان شناسایی مدیران آینده سازمان از 29 مرداد با همکاری دفتر راهبری سیستم‌های این سازمان برای 11 سمت از مشاغل مدیریتی ادارات‌ کل استان‌ها و مدیریت‌های درمان و واحدهای اجرایی زیر مجموعه آنها عملیاتی شد.

 

به گزارش اداره‌کل روابط‌ عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با بیان اینکه این طرح از ابتکارات هوشمندانه مدیرعامل محترم سازمان در حوزه منابع‌ انسانی است و باعث تحول خواهد بود، افزود: این فراخوان به گونه‌ای طراحی شد که تمامی همکاران علاقه‌مند و توانمند با اولویت جوانان و بانوان که خود را واجد شرایط می‌دانند شرکت کنند.

 

وی ادامه داد: فراخوان شناسایی مدیران آینده سازمان آثار بسیار مفیدی را در استفاده از ظرفیت‌های منابع انسانی با ایجاد فرصت برابر برای همه همکاران فراهم کرده است.

 

موهبتی ادامه داد: این 11 سمت بر اساس شیوه‌نامه ارزیابی و انتصاب مدیران سازمان تامین اجتماعی که از 1/1/95 عملیاتی شده، تعیین شده است.

 

وی گفت: هدف از اجرای این طرح، ارزیابی و شناسایی همکارانی است که برای سطوح مدیریتی 11 گانه «مدیرکل استان»،«مدیردرمان استان»، «معاون بیمه‌ای مدیرکل استان»، «معاون اداری و مالی مدیرکل استان»، «رئیس شعبه تیپ ممتاز»، «رئیس شعبه تیپ یک»، «معاون درمان مدیریت ‌درمان استان»، «معاون اداری و مالی مدیریت‌درمان استان»، «رئیس‌دفتر اسناد پزشکی استان»، «رئیس بیمارستان» و«رئیس دی‌کلینیک» بدون تعیین استان و محل خدمت، دارای قابلیت و توانمندی کافی و لازم هستند.

 

وی ایجاد فرصت برابر برای تمامی همکاران در سراسر کشور، شناسایی ظرفیت‌های علمی و عملکردی برای ارتقای شغلی و تصدی سمت‌های مدیریتی با اولویت جوانان و بانوان را از دیگر اهداف مهم این طرح عنوان کرد.

 

موهبتی خاطرنشان کرد: «طرح شناسایی مدیران آینده» در سازمان تامین اجتماعی از طریق ثبت نام در سامانه، بررسی سوابق متقاضیان بر اساس مفاد کاربرگ‌های تکمیل شده توسط افراد، ارزیابی اسنادی سوابق، برگزاری آزمون کتبی، بررسی برنامه‌های افراد برای سطوح پیشنهادی، مصاحبه تخصصی، ارزیابی محیطی و 360 درجه و بررسی سوابق عملکردی سنوات خدمت در سازمان اجرا می‌شود.

 

وی اشاره کرده: افراد واجد شرایط و شایسته مدیریت و همچنین همکارانی که در حال حاضر در مشاغل مدیریتی یازده‌گانه هستند و تمایل به ارتقا از محل ردیف فعلی را دارند، می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

 

معاون امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: در آینده هر نوع انتصاب یا جابه‌جایی در مشاغل مدیریتی سازمان صرفا از این طریق میسر است.

 

علی‌اکبر ربیع‌زاده، مدیرکل نظارت‌ و ارزشیابی معاونت امور استان‌ها نیز در این خصوص با بیان اینکه تاکنون بیش از 2800 نفر از همکاران در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: بیشترین تعداد شرکت کنندگان از استان تهران و کمترین از استان خراسان شمالی بوده است. همچنین 81 درصد شرکت کنندگان مرد و 19درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

ربیع زاده با اشاره به اینکه مطابق ابلاغیه مدیرعامل محترم سازمان هریک از همکاران می‌توانند برای حداکثر 3 سمت از سمت‌های یازده‌گانه در این طرح ثبت‌نام کنند، گفت: ثبت‌نام همکاران محترم در این فراخوان به‌منزله تغییر در مدیریت فعلی سطوح پیشنهادی نبوده و صرفا برای شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی مدیران آینده است.

 

وی با بیان اینکه طرح شناسایی مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی هم‌زمان با عید سعید غدیرخم (29مرداد) آغاز شده است، گفت: 17 شهریور ماه پایان مهلت 20 روزه شرکت و ثبت‌نام دراین فراخوان است و علاقه‌مندان فرصت دارند با مراجعه به سایت رسمی سازمان به نشانی www.tamin.ir و سامانه نظام پیشنهادها نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.


ارسال نظر

captcha