مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

ارائه خدمات درمانی تامین اجتماعی در نقاط مختلف کشور عادلانه‌تر می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده تا عدالت بیشتری بین شهرستان‌های مختلف به لحاظ خدمات درمانی به وجود آوریم.

تامین 24 / دکتر مصطفی سالاری در نشست کارگروه اقتصاد مقاوتی استان یزد که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: شرایط استان یزد از لحاظ تامین اجتماعی خاص است؛ زیرا از منظر درصد جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در جایگاه دوم کشوری قرار دارد. به عبارتی درصد جمعیت کارگری و مستمری بگیر این استان بالا است و سازمان تامین اجتماعی به حدود 80 درصد جمعیت استان یزد تعهد دارد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با بیان این که کیفیت ارائه خدمات درمانی بر زندگی مردم تاثیرگذار است، ادامه داد: نارسایی‌هایی که در ارائه خدمات درمانی وجود دارد حتماً نیاز است که به صورت جدی به آن پرداخته و مشکلات رفع شود.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: مستمری‌بگیران تنها گروه دریافت کننده خدمات تامین اجتماعی نیستند بلکه کارگران شاغل، افراد و قشرهای حمایتی در کنار مستمری بگیران همه مشترکاً از خدمات درمانی سازمان استفاده می‌کنند و مهم این است که سطح این خدمات ارتقا یابد.

 

دکتر سالاری ادامه داد: لازم است از دو حیث خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی ارتقا یابد؛ یکی در مراکز ملکی درمانی مانند درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های تامین اجتماعی و دیگری در خدماتی که از دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و خیریه‌ها ارائه می‌شود.

 

وی با اشاره به دلایل مختلف تاخیر در پرداخت‌های سازمان تامین اجتماعی به مراکز طرف قرارداد گفت: تاخیر در پرداخت‌ها حتما روی کیفیت خدمات اثر خواهد گذاشت و ارائه کنندگان خدمات به تامین اجتماعی نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

 

دکتر سالاری با اشاره به مذاکرات وزیر کار با وزیر بهداشت گفت: با مذاکراتی که انجام شده برآنیم تا نگذاریم میزان بدهی‌های گذشته سازمان تامین اجتماعی بیشتر شود و از این به بعد نیز با سازوکارهایی که دیده شده هر ماه مطالبات پرداخت شود به طوری که 60 درصد آن را فوری پرداخت کنیم و مابقی آن نیز در یک بازه زمانی محدود و مشخص پرداخت شود.

 

وی افزود: در مقابل نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید یک نوعی کنترل هزینه در قالب نسخه نویسی‌ها داشته باشد و همچنین همسان سازی‌هایی در هزینه‌ها و پرداخت‌ها صورت گیرد.

 

دکترسالاری گفت: ما دو سوم حق بیمه 26 صنف را نمی‌گیریم و آنها با 10 یا 7 درصد پرداخت بیمه می‌شوند و مابقی آنها را قرار بوده که دولت پرداخت کند که دولت هم امکان پرداخت ندارد.

 

وی ادامه داد: امسال نیز سازمان تامین اجتماعی باید 29 هزار میلیارد تومان بابت گروه‌های حمایتی وصول کند که وصول نمی‌شود و این 29 هزار میلیارد تومان باعث کسری در پرداخت‌ها به بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و به طور کلی بخش درمان می‌شود که بر کیفیت خدمات اثر خواهد گذاشت.

 

دکتر سالاری عنوان کرد: در حوزه درمان تعهد جدی داریم که کیفیت خدمات و گستره جغرافیایی را افزایش دهیم که همه این برنامه‌ها مربوط به افزایش مراکز درمانی نیست بلکه راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده است که عدالت بیشتری بین شهرستان‌های مختلف به لحاظ خدمات درمانی به وجود آوریم.


ارسال نظر

captcha