آغاز طرح اسکن پرونده‌های بیمه شدگان تأمین اجتماعی در شعبه یک بیرجند

مرحله دوم طرح پرونده الکترونیکی بیمه شدگان و مستمری بگیران در شعبه تأمین اجتماعی یک بیرجند آغاز شد.

تامین 24 / مرحله دوم طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان و مستمری بگیران در شعبه یک بیرجند آغاز شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مجید درویشی مدیر کل تامین اجتماعی خراسان جنوبی از آغاز مرحله دوم طرح پرونده الکترونیکی بیمه شدگان در شعبه یک بیرجند خبر داد و گفت: در این طرح کلیه اوراق پرونده بیمه شدگان و مستمری بگیران اسکن و در سیستم‌ها و سرورهای تأمین اجتماعی بارگذاری می‌شود.

 

وی افزود: این طرح در دو مرحله و به صورت پایلوت از ابتدای سال 96 در شعب تأمین اجتماعی استان خراسان جنوبی شروع شده بود که در مرحله اول شعب شهرستان‌های قاین، طبس، فردوس، نهبندان، درمیان، عشق‌آباد و شعبه دو بیرجند کمتر از 4 ماه این طرح را به پایان رساندند و بیش از 2 میلیون و 500 هزار برگه را اسکن و در سیستم بیمه‌ای بارگذاری کردند.

 

درویشی گفت: از ابتدای شهریور ماه و در مرحله دوم این طرح شعبه یک بیرجند کار اسکن پرونده‌ها را آغاز کرده و امیدواریم که کمتر از 3 ماه همکاران این طرح را به پایان برسانند.

 

وی اظهار داشت: در شعبه یک بیرجند بیش از70 هزار پرونده وجود دارد که تعداد اوراق آنها تقریباً به 2 میلیون برگه خواهد رسید و با پشتکاری که همکاران دارند امیدواریم که کمتر از 3 ماه کار اسکن و ثبت در سیستم برای آنها به پایان برسد.

 

درویشی حذف اوراق و دفترچه به صورت فیزیکی، مرتفع شدن مشکل نقل و انتقال فیزیکی پرونده به جهت ارسال در شعب سراسر کشور، دسترسی آسان بیمه شدگان به پرونده‌های شخصی خودشان، نظارت کامل بر محتویات پرونده و دسترسی سایر مراجع درون سازمانی همانند کمیسیون پزشکی و در نهایت دسترسی سریع و آسان به محتویات پرونده‌ها را از مزایای این طرح برشمرد.


ارسال نظر

captcha