شریعتمداری در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد:

تلاش دولت در مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت و مکلف کردن دستگاه‌ها است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تلاش دولت در خصوص برخورد با مفاسد اقتصادی اشاره و گفت: همه دستگاه ها را مکلف کرده‌ایم که هر آنچه در اختیار دارند اعلام شود و مردم آگاهی لازم را داشته باشند.

تامین 24 / محمد شریعتمداری در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد با تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا اظهار کرد: باید به صورت شفاف مشخص شود که نهادهای حمایتی چه میزان پرداختی دارند و معاملات و سود و زیان شرکت های حمایتی نیز به مردم اعلام شود تا این فاصله به وجود آمده بین دولت و مردم را کاهش دهد.

وی بیان کرد: کشور در حال حاضر تحت فشارهای گوناگون است و نظام سلطه با طمع خود، همه تلاشش را علیه ملت و نظام به کار گرفته که تاکنون هم با شکست مواجه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، شریعتمداری ادامه داد: ملت ایران همواره ثابت کرده است که هرگاه تحریمی تحمیل شده، با مقاومت، ایستادگی کرده و این موضوع، بار مسئولیت مسئولان را سنگین تر کرده است.

وی در ادامه این دیدار با تاکید بر اینکه سال گذشته بیش از 7 هزار میلیارد تومان برای مبارزه با فقر مطلق در نظر گرفته شده، عنوان کرد: از سال های 92 تا 95 دریافتی خانواده‌ها به میزان 300 تا 500 درصد رشد داشته است.

شریعتمداری با اشاره به همکاری و تعامل همه جانبه سه قوه عنوان کرد: بیش از 42 میلیون نفر وابسته به سازمان تامین اجتماعی هستند و  مجموعه تکفلی که در نهادهای حمایتی داریم، حدود 500 هزار خانوار است و همچنین  زنان سرپرست خانوار نیز تحت پوشش سازمان های حمایتی قرار گرفته‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهره مندی از ظرفیت تعاون نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه تعاونی های بسیاری  در کشور فعالیت دارند که نیازها و تولیدات خرد و کوچک خانواده ها را تامین می‌کنند.

وی با اعتقاد بر توسعه تعاون گفت: این مسئله مهم را به جد دنبال می‌کنیم و تلاش داریم استارت آپ‌هایی را در حوزه تعاون شکل دهیم.

 

نظام آموزشی ما، باید کارآفرین تربیت ‌کند

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد نیز در این دیدار با تقدیر از اقدامات ارزنده در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اشتغال در تعاونی ها اگر بر اساس برنامه ریزی باشد قطعا می توان مشکل اشتغال کشور را حل کرد.

«آیت الله محمدرضا ناصری» با بیان اینکه نظام آموزشی ما سیستم درستی ندارد و کارآفرین تربیت نمی‌کند ادامه داد: تشکیلات تعاونی باید به شکلی پیش برود که بر اساس استعدادیابی و ارائه طرح‌های مختلف آموزش‌هایی ارائه کند تا به اشتغالزایی و کارآفرینی منجر شود.

وی همچنین با اشاره به قدمت بالای صنعت نساجی در استان یزد تصریح کرد: مسئله پوشاک در کشور اگر به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، بخش عمده ای از اشتغال کشور را نیز حل خواهد کرد؛ ضمن اینکه می‌توان از طریق ایجاد شهرک‌های نساجی و پوشاک، با ارائه آموزش های لازم اشتغال عظیمی ایجاد کرد.

 


ارسال نظر

captcha