آخرین فرصت کارفرمایان برای استفاده از قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای

اجرای قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب از ۱۳ خرداد در شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور آغاز شده است و ۱۳ شهریور آخرین فرصت استفاده از این قانون است و به اتمام می‌رسد.

تامین 24 / با توجه به نام‌گذاری سال ۹۸ به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان خوش حساب بدهکار، موضوع بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان از سوی سازمان تامین اجتماعی  اجرایی شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر این اساس، قانون بخشودگی جرایم در ارتباط با کارفرمایانی اجرا می‌شود که حق بیمه کارگران زیرپوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند.

 

گفتنی است، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با اخذ تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها در صورتی که «جرایم» متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ ۲۹‏/۱۲‏/۱۳۹۶ باشد، از بخشودگی جرایم بهره‌مند خواهند شد.

همچنین کارفرمایان بدهکار که در دوره‌های قبل، به رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خودداری کرده‌اند، در صورت ارائه درخواست مجدد و با اخذ تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها با رعایت ضوابط و اخذ ضمانت‌نامه بانکی یا سند ملکی معتبر، مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی خواهند بود.

بر اساس آمار سازمان تامین اجتماعی، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارفرما در فعالیت‌های مختلف فعال هستند و این کارفرمایان ۱۲ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند که بخشی از جرایم این کارفرمایان در این طرح بخشوده شد.

تاکید می‌شود، ۱۳شهریور ماه جاری، مهلت اجرای این قانون به اتمام می‌رسد. کارفرمایان گرامی در مهلت مقرر برای پرداخت یا تعیین تکلیف بدهی خود هر چه سریع‌تر به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند.


ارسال نظر

captcha