مهدوی عادلی:

دریافت مطالبات از دولت با شیوه‌های ابتکاری میسر می‌شود

رییس هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی، با اشاره به مطالبات سازمان از دولت به‌عنوان یکی از چالش‌های فزاینده، تصریح کرد: انتظار نداریم با توجه به مساله تحریم‌ها، این مبلغ یک شبه و یکباره پرداخت شود، اما باید راهکارهای ابتکاری اندیشیده شود تا منابع سازمان تامین اجتماعی به این سازمان برگردد.

سلاله صدرایی 

تامین 24 / محمدحسین مهدوی عادلی با بیان اینکه یکی از راه‌های بورن‌رفت از چالش‌های سازمان توجه به نیروی انسانی و به‌کارگیری مدیران شایسته است، افزود: سرمایه هر سازمان نیروی انسانی است و سازمان باید برای جذب مدیران همت و ابتکار به خرج دهد تا سرمایه‌های انسانی در داخل کشور به بهره‌برداری برسند و به این ترتیب از مهاجرت افراد آماده به‌کار نیز جلوگیری می‌شود.

به گزارش«تامین 24 »، وی اظهار کرد: طرحی نیز که توسط دکتر سالاری، مدیرعامل سازمان در راستای شناسایی مدیران مطرح شده، بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا سازمان باید پویا، بالنده و یادگیرنده شود که هر روز موضوع جدیدی را فراگیرد و آن را جامه عمل بپوشاند و این مساله غیر رضایت‌مندی مدیران و کارکنان سازمان میسر نمی‌شود و یک کارمند این امید را دارد که می‌تواند بدون پارتی‌بازی و بر مبنای شایسته‌سالاری حتی به بالاترین درجه سازمان هم صعود کند.

رییس هیات‌مدیره سازمان تأمین اجتماعی، با بیان اینکه این سازمان چالش‌های عظیمی را پیش ‌رو داشته و با آن مواجه است، گفت: یکی از این چالش‌ها مطالبات معوقه از نهاد دولت است که روز به روز فزاینده شده و برای جبران آن ناچار به دریافت تسهیلات از بانک هستیم.

مهدوی عادلی با بیان اینکه شستا و بانک رفاه دو بازوی سازمان در زمینه درآمدزایی برای ارائه خدمات است، تصریح کرد: نظارت بر عملکرد آنها به‌جا و حائز اهمیت است. در راستای این مساله برای افزایش کارآیی و بهره‌وری این دو سازمان راهکارهای بسیار مهمی را مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و هیات امنای سازمان دنبال کردند که کوچک‌سازی و خروج از بنگاهداری برای ایجاد چابکی از جمله این اقدامات است.

وی افزود: اگر این مهم تحقق پیدا کند، نقش موثری که شستا در بازار سرمایه و بانک رفاه در بازار پول دارد می‌تواند بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رییس هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی، با اشاره به مساله خصوصی‌سازی بانک رفاه و فشارهای ایجاد شده برای واگذاری سهام این بانک در بورس، اظهار کرد: با تلاش‌هایی که مدیران ارشد سازمان انجام دادند، اجرای این مساله در حال حاضر منتفی شده و در کمیسیون اجتماعی مجلس، اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی برای بانک رفاه به مدت دو سال مستثنی اعلام شده است که به امید خدا در صحن علنی نیز رای بیاورد.

مهدوی عادلی گفت: از سوی دیگر نیز شستا هم باید از بنگاه‌داری خارج و سهام‌دار بزرگ شود تا بتواند در مقابل تورم و تلاطم و نوسانات اقتصادی سرمایه ذی‌نفعشان سازمان را حفظ کند.

وی برگزاری چنین جلساتی را از منظر تبادل نظر بین افرادی که شاکله سازمان هستند، بسیار ارزشمند دانست و سازمان را مانند خانه اول کارکنان سازمان توصیف کرد که چنان‌چه آباد باشد، منجر به آبادانی خانه دوم آن‌ها می‌شود.

رییس هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی، با بیان اینکه همّ و غم اعضای سازمان باید در راستای اعتلای آن سازمان باشد، تصریح کرد: اثرات بیرونی سازمان تامین اجتماعی در راستای منافع داخلی این نهاد نیست، بلکه فرآیند خدمات آن کل جامعه و زندگی بیش از ۴۲ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از این‌رو شما کارکنان سازمان در جای ارزشمندی خدمت‌رسانی می‌کنید.

مهدوی عادلی با گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم دکتر نوربخش، مدیرعامل فقید سازمان تامین اجتماعی و مرحوم تاج‌الدین، معاون فقید وی، افزود: آنچه که از انسان می‌ماند، نام نیک است و خدمت رسانی باید به گونه‌ای انجام شود که نام نیک از انسان به یادگار بماند.

وی با بیان اینکه هیات مدیره سازمان از ارکان این نهاد است که در کنار مدیرعامل این نهاد و اعضای هیات امنای تامین‌اجتماعی خدمت‌رسانی می‌کند، اظهار کرد: سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت در راستای اهداف سازمان از جمله وظایف مهم این هیات مدیره است و همواره تلاش کرده است تا همسو با منافع سازمان و مدیرعامل وقت سازمان عمل کند و در غیر این صورت مشکلات و ناهماهنگی‌های زیادی رخ می‌دهد.

رییس هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی، با اشاره به تعداد ۴۳۰ جلسه تشکیل شده در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و صدور و به روز رسانی ۳۲۰۰ دستور کار، گفت: کارگروه‌های متعددی در این هیات مدیره وجود دارد شامل کارگروه حساب‌رسی و بودجه به ریاست مهندس سرخو، کارگروه بیمه و منابع انسانی به ریاست دکتر حیدری، کارگروه درمان به ریاست دکترهمتی و کار گروه آی.تی و مسایل اقتصادی و سرمایه‌گذاری به ریاست مهندس لطفی است.


ارسال نظر

captcha