کابینه آلمان تصویب کرد

افزایش سالیانه مستمری بازنشستگی در آلمان

کابینه دولت فدرال آلمان، دستور وزارت کار و امور اجتماعی این کشور را برای افزایش قابل توجه مستمری بازنشستگان و حقوق نیروهای کار به شکل سالیانه، تایید و ابلاغ کرد.

تامین 24 / این کابینه تایید کرد که میزان مستمری­‌های بازنشستگان، به شکل سالیانه باید افزایش یابد و افزایش آن، بر اساس تغییر و تحولات دستمزدی صورت گیرد. این افزایش مستمری، منطقه به منطقه متفاوت خواهد بود و براساس نیازهای اولیه کارگران و خانواده­‌های آنها به معاش، خوراک، پوشاک، بهداشت، درمان، آموزش و مسکن است.

به گزارش تامین 24، هوبرت هیل، وزیر کار و امور اجتماعی آلمان اعلام کرد که این افزایش در میزان مستمری­‌های کارگران، «یک تحول مثبت و فوق العاده» است.

میزان بازنشستگی و مستمری‌بگیران در آلمان حدود 50 درصد از مردم این کشور را در بر می­‌گیرد. در آلمان افزایش مستمری­‌ها معمولا یک فرآیند اتوماتیک است که اساسا از خلال میزان هزینه­‌های سلامت و افزایش هزینه­‌های زندگی و تحولات دستمزدی تعیین می­‌شود.

به گزارش تامین 24، رسانه­‌های محلی آلمان گزارش داده اند که این افزایش سالیانه مستمری­‌ها حدودا 11 میلیارد یورو هزینه در برخواهد داشت یعنی بیش از 12 میلیارد دلار.

از زمان اتحاد دو آلمان شرقی و غربی در سال 1990، میزان مستمری­‌ها و مزایای آن در آلمان شرقی به بخش غربی بسیار نزدیک شده است و دولت همواره سعی دارد برابری را بین این دو برقرار کند. طبق برآوردها، میزان مستمری‌­ها در سال 2024 در آلمان به‌تدریج به یک سطح همسان در دو بخش غربی و شرقی آلمان خواهد رسید.


ارسال نظر

captcha