میدری، معاون وزیر رفاه:

صندوق‌های بیمه‌ای، نقش به‌سزایی در ارتقاء رفاه روستائیان داشته‌اند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق های بیمه گر اجتماعی ازجمله صندوق روستاییان و عشایر، با هدف حمایت بیمه ای و ارتقای آرامش افراد از بدو تولد تا پایان عمر تشکیل شده اند تا به افراد، در زمانی که قادر به کار نیستند، خدمات خود را ارائه کنند.

تامین 24 / احمد میدری در بازدید از غرفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در چهارمین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی روستاییان و عشایر، تشکیل این صندوق در سال 1384 را گامی ارزشمند در ارتقای رفاه و امنیت اجتماعی روستاییان و عشایر دانست و افزود: بیمه روستائیان و عشایر، یکی از ابزارهای مهمی است که تا حد زیادی توانسته جلوی مهاجرت های غیرضروری روستائیان و عشایر به شهرها را بگیرد.

 

وی ادامه داد: در گذشته به دلیل محدودیت های آموزشی، بهداشتی و اشتغال که در مناطق روستایی و عشایرنشین وجود داشت، ساکنان این مناطق تمایل داشتند که به شهرهای بزرگتر مهاجرت کنند اما خوشبختانه با ایجاد امکانات و افزایش زمینه های اشتغال در مناطق روستایی، و البته حمایت های بیمه ای که با تاسیس صندوق روستاییان از این اقشار به عمل آمده، تا حد زیادی جلوی این مهاجرت های غیرضروری و کاهش جمعیت روستاها گرفته شده است.

 

معاون وزیر کار در ادامه، به نقش روستائیان و عشایر در رونق تولید اشاره و اظهار کرد: روستاییان نقش به‌سزایی در تقویت پایه‌های اقتصادی کشور دارند و حمایت از تولیدات و توانمندی‌های آنان می‌تواند به تقویت رونق اقتصادی در کل کشور بینجامد.

 

میدری، برپایی این نمایشگاه را فرصتی برای نمایش دستاوردهای روستائیان دانست و افزود: این‌ نمایشگاه را می توان یکی از بهترین و جذاب ترین نمایشگاه ها دانست که به دلیل نمایش فرهنگ، صنایع، دستاوردها و آداب و رسوم اقوام مختلف، با استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان روبرو بوده است.

 

گفتنی است معاون رفاه اجتماعی وزیر در ادامه بازدید خود از غرفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، از سامانه تمدید بیمه این صندوق رونمایی و کارت جدید بیمه شدگان این صندوق را امضا کرد.


ارسال نظر

captcha