به میزبانی اداره کل تامین اجتماعی استان همدان برگزار شد؛

نشست نحوه صدور آرای هیات‌های تشخیص مطالبات

نشست آموزشی نحوه صدور آرای «هیات‌های تشخیص مطالبات و حل اختلاف» و «کمیته‌های سخت و زیان‌آور ادارات کار» و آثار آن بر سازمان تامین اجتماعی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رحیم باقری زیاری، معاون دیوان عدالت اداری در امور کار و تامین و شهاب اسدی، معاون نظارت و امور راهبردی دفتر حقوقی و دعاوی سازمان تامین اجتماعی به میزبانی اداره کل تامین اجتماعی استان همدان برگزار شد.

تامین 24 / اسمعیل نبوی، مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان در این نشست گفت: تامین اجتماعی این استان در بخش بیمه‌ای دارای 13 شعبه ثابت، 12 شعبه اقماری و 5 شعبه کارگزاری است که به بیش از 750 هزار نفر از بیمه شده‌ها خدمات ارائه می‌کند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی هدف از برگزاری این نشست آموزشی را در راستای اهداف کلان سازمان تامین اجتماعی مبنی بر کاهش دعاوی و نحوه صدور آرای هیات‌های تشخیص و حل اختلاف و کمیته‌های سخت و زیان‌آور دانست و افزود: در این نشست راهکارهای کاهش دعاوی و نحوه صدور آرا در دیوان عدالت اداری مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

همچنین، شهاب اسدی، معاون نظارت و امور راهبردی دفتر حقوقی و دعاوی سازمان تامین اجتماعی در این نشست از منظر حقوقی الزامات کاهش آرا و دعاوی حقوقی مطروحه در دیوان عدالت اداری را تشریح و مواد قانونی دفاع از حقوق حقه سازمان در مجامع مختلف را برای کارکنان بیان کرد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیم باقری زیاری، معاون قضایی دیوان عدالت اداری در امور کار و امور اجتماعی نیز گفت: سالانه قریب به 3000 پرونده در کل کشور در موضوعات مرتبط با حوزه تامین اجتماعی در دیوان مطرح می‌شود که بیش از 90 درصد این پرونده‌ها و دعاوی طرح شده مربوط به آرای هیات‌های حل اختلاف است و منشاء بیشتر آراء دیوان عدالت اداری، رای اداره کار است.

 

وی افزود: از مجموع پرونده‌ها و دعاوی طرح شده در دیوان عدالت اداری بیش از 67 درصد آن رد می‌شود و قریب به 32 الی 33 درصد این شکایات وارد است.

 

درپایان این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین باقری زیاری، معاون دیوان عدالت اداری و حجت‌الاسلام والمسلمین موحدنیا از قضات دیوان و رئیس شعبه 58 دیوان عدالت اداری به سوالات مطرح شده پاسخ گفتند.

 

 


ارسال نظر

captcha