رتبه اول بیمارستان تامین اجتماعی گنبد کاووس در طرح ملی کنترل فشارخون

بیمارستان تامین اجتماعی گنبد کاووس در طرح ملی کنترل فشارخون رتبه اول را کسب کرد.

تامین 24 / بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) گنبد کاووس موفق شد در طرح ملی کنترل فشارخون که در خرداد و تیرماه سال‌جاری برگزار شد، در بین تمام بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و تامین اجتماعی استان گلستان، رتبه اول را کسب کند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بنا به گزارشی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان منتشر شده است، در حالی که میانگین تعداد کنترل فشارخون در بیمارستان‌های استان 1174 مورد در طول دوره یک ماهه بوده است، بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص)‌ گنبد کاووس موفق شده است تعداد 3338 مورد را کنترل کند.

 

دکتر احمد نصرتی مدیر درمان تامین اجتماعی استان گلستان ضمن تقدیر از همکاران این بیمارستان و تبریک به مناسبت این توفیق، گفت: سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان استان گلستان همواره تلاش کرده است تا فراتر از وظایف معمول در خدمت بهداشت و درمان بیمه شدگان و شهروندان گلستانی باشد و در این طرح ملی نیز تمامی مراکز درمانی استان اعم از بستری و سرپایی حضور داشتند و مشارکت بالایی را به نمایش گذاشتند.

 

وی افزود: براساس این آمار از 26 بیمارستان استان، تعداد 16 بیمارستان پایین‌تر از میانگین، 4 بیمارستان درحد میانگین و تنها 6 بیمارستان بالاتر از میانگین بوده‌اند که بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) ‌گنبد کاووس در این میان از همه بالاتر بوده است.

 

دکتر نصرتی گفت: بهبود کیفیت خدمات دغدغه‌ای دائمی در حوزه درمان این استان شده است و تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی استان مشتاقانه به دنبال استمرار سیستم‌های مدیریت کیفیت هستند.

 

وی افزود: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گلستان از بدو تاسیس، همواره دارای گواهی‌نامه مدیریت کیفیت و پکیج  IMS بوده است و به ارتقاء سطح کیفی خدمات بها می‌دهد.

 

دکتر نصرتی ادامه داد: همچنین یکی از برنامه‌هایی که طی سال‌های اخیر توسط این مدیریت پی‌گیری شده است، توسعه دفاتر کمیسیون پزشکی در سطح استان بوده که سبب کاهش تردد بیمه شدگان به مرکز استان شده است.

 

دکتر نصرتی گفت: هدف ما از توسعه کمیسیون‌های پزشکی در سطح استان گلستان، تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و کاهش زمان رسیدگی و از سویی دیگر کاهش تردد و هزینه‌های بیمه شدگان بوده است که توفیق یافته‌ایم در اکثر شهرهای استان که مراکز ملکی داریم این کمیسیون را با هماهنگی بخش بیمه‌ای راه‌اندازی کنیم.

 

وی آموزش همکاران مستقر در مراکز درمانی استان را در خصوص چگونگی فرایند رسیدگی به پرونده‌ها مهم دانست و تاکید کرد: کارشناسان کمیسیون پزشکی استان در این خصوص نقش مهمی دارند.


ارسال نظر

captcha