10 درصد تخت‌های بیمارستانی کشور در اختیار تأمین اجتماعی است

مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی کشور در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد.

تامین 24 / دکتر سیدمجتبی اکرم اظهار کرد: هیچ کالای خارجی که مشابه داخلی آن وجود داشته باشد، در سازمان تأمین اجتماعی خریداری نمی‌شود مگر موارد بسیار خاصی که همراه با مستندات علمی و از سوی متخصصان این سازمان توصیه شده باشد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: در راستای حمایت از تولید و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی، رویکرد تأمین اجتماعی استان سمنان بر خرید کالاهای ایرانی است.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان اظهار کرد: ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی کشور در اختیار تأمین اجتماعی قرار دارد اما این سازمان، ۲۵ تا ۳۰ درصد از خدمات درمانی را به مردم ارائه می‌کند و در استان سمنان نیز در حد بضاعت تأمین اجتماعی خدمات خوبی به جامعه هدف ارائه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ۲۹۰ مرکز درمانی تأمین اجتماعی در کشور وجود دارد، گفت: سمنان یک‌صدم جمعیت و بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی کشور را داراست و بر این اساس، باید سه مرکز درمانی سهم استان سمنان باشد.

 

دکتر اکرم افزود: هم‌اکنون 8 مرکز درمانی در این استان فعال است که سه برابر میانگین کشوری محسوب شده و خدمات خوبی نیز در آنها به جامعه هدف ارائه می‌شود.

 

وی بیان کرد: سال گذشته یک میلیون و ۳۵۰ هزار بار مراجعه به مراکز درمانی زیرپوشش تأمین اجتماعی در استان سمنان انجام شده است.


ارسال نظر

captcha