علیرضا محجوب:

پوشش بیمه کارگران ساختمانی باید عادلانه باشد

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمی‌خواهیم موقعیت سوءاستفاده از بیمه کارگران ساختمانی حتی برای یک نفر ایجاد و منابع سازمان تامین اجتماعی نادیده گرفته شود، تصریح کرد: از این‌رو پوشش باید بیمه کارگران ساختمانی به صورت منصفانه، عادلانه و در تراز پرداخت انجام شود.

تامین 24 / علیرضا محجوب با بیان اینکه تلاش‌های زیادی برای توسعه تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی شد، افزود: امید است این توسعه بهتر و بیشتر اتفاق بیفتد و ما شاهد تلاش سازمان یافته‌تر در این بخش باشیم.

 

وی اظهار کرد: جا دارد که از آقای مصری که بانی پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی هنگامی وزیر بودند تشکر کنم. در مجلس نیز اقدامات تکمیلی و جانبدارانه از این موضوع را انجام دادند. همچنین از مدیران سازمان تامین‌اجتماعی چه اعضای هیات مدیره و مدیران عامل برای همکاری با این طرح تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه حفظ این بیمه برای صاحبانش اصل است، گفت: نباید به بهانه سوءاستفاده عده‌ای از بیمه کارگران ساختمانی سایر افراد را از حق‌شان محروم کنیم.

 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اصل بر حفظ و نگه‌داری این خدمت است. تصور نمی‌کنم در بلندمدت این بیمه به زیان سازمان تامین اجتماعی باشد و اگر هم باشد، باید جبران شود.

 

محجوب افزود: بخشی از فشار کنونی بر این سازمان، ناشی از عدم حمایت کافی است و باید حمایت کافی از این نهاد انجام شود.


ارسال نظر

captcha