عبدالرضا مصری:

بیمه کارگران ساختمانی در دنیا کم‌نظیر است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای بیمه کارگران ساختمانی، این بیمه را در دنیا کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: حق بیمه کارگران ساخمانی، سهم اندکی در هزینه تمام شده ساختمان دارد و در افزایش قیمت مسکن یا رکود ساخت‌و‌ساز اثرگذار نیست.

تامین 24 / عبدالرضا مصری در نشست تخصصی کارگران ساختمانی که امروز شنبه، در سالن نگین غرب تهران برگزار شد، با اشاره به موقعیت زندگی کارگران روزمزد ساختمانی در گذشته افزود: پیش از اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی، این اقشار هیچ‌گونه تشکل و جایگاهی نداشتند و اگر یک روز کار نمی‌کردند، حقوقی نداشتند و پشتوانه ای مانند دفترچه بیمه و بازنشستگی نیز برای خود متصور نبودند.

 

وی اظهار کرد: در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، همه کمیسیون‌ها را دعوت کردیم و آماری از کارگران روزمزد ساختمانی تهیه شد تا لایحه‌ای را مبنی بر حمایت بیمه‌ای از کارگرانی که فاقد کارگاه و کارفرما بودند، به مجلس ارائه دهیم.

 

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آن زمان به این نتیجه رسیدیم که از محل زیربنای ساخت‌و‌ساز انجام دهیم. برای این کار آمار تمامی پروانه‌های ساخت‌و‌ساز شهرداری‌ها در کل کشور را تهیه کردیم تا متوجه شویم چه میزان در سال پروانه صادر شده و زیربنای ساخت و ساز چقدر بوده است تا امکان ارزیابی ریالی ۲۰ درصد سهم کارفرمایان ایجاد شود.

 

مصری اظهار داشت: در نهایت با تصویب قانون بیمه کارگران ساختمانی، این عزیزان از یکی از بدیهی‌ترین حقوق شهروندی که بیمه اجتماعی است، برخوردار شدند.


ارسال نظر

captcha