علیرضا کلونی نماینده عشایر استان یزد:

برای بیمه شدن ترغیب شدیم

نماینده عشایر استان یزد در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر گفت: جمعیت عشایر معمولا تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار ندارند اما با فعالیت های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، به بیمه شدن نزد این صندوق ترغیب شدیم چراکه منافع زیادی برای ما دارد.

احسان احمدی، تامین 24 /

علیرضا کلونی در بازدید از غرفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در این نمایشگاه افزود: خوشبختانه مبلغ حق بیمه صندوق، در مقابل خدمات و مزایایی که برای بیمه شدگان دارد، ناچیز است و تقریبا همه خانواده های عشایری امکان پرداخت این حق بیمه را دارند.

 

وی افزود: به نظر می رسد در سال های اخیر، حمایت از عشایر مورد توجه دولتمردان قرار داشته است و برقراری بیمه اجتماعی برای این اقشار نیز نشانه خوبی برای این توجه است. با این وجود، به نظر می رسد باید در زمینه شناساندن بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به این اقشار، تلاش بیشتری شود تا همه کشاورزان، روستاییان و عشایر کشورمان بتوانند از خدمات این صندوق بهره مند شوند.

 

کلونی در ادامه، خواستار افزایش حمایت از جمعیت عشایر کشور شد و گفت: در استان یزد حدود یکهزار و 250 خانوار عشایری زندگی می کنند که در سال های اخیر، از خدماتی مانند بهداشت و تامین علوفه دامی بهره مند شده اند، اما با توجه به منزلت عشایر، حمایت بیشتر از این اقشار همواره مورد نیاز است.


ارسال نظر

captcha