افزایش استقبال روستاییان از بیمه اجتماعی

مدیر کارگزاری شهرستان شاهین‌دژ استان آذربایجان غربی، با حضور در غرفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، از استقبال خود روستائیان نسبت به بیمه صندوق خبر داد.

تامین 24 / سیف‌الله آریایی گفت: در سال های اخیر با گسترش اطلاع رسانی و افزایش سطح سواد در روستاها، استقبال مردم از بیمه شدن افزایش پیدا کرده و خوشبختانه این استقبال به حدی بوده است که در بعضی از روستاها، ۱۰۰ درصد اهالی تحت پوشش بیمه روستایی قرار گرفته اند.

سیف الله آریایی، معرفی توانمندی های روستائیان و عشایر استان در بخش های صنایع دستی، گردشگری و فرهنگی را از مهم‌ترین دستاوردهای این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: شرکت در این نمایشگاه فرصتی مناسب برای روستائیان است تا توانمندی های خود در زمینه بهبود شرایط اقتصادی و رونق تولید را نشان دهند.

وی ادامه داد: درست است که در سال های اخیر، حمایت و توجه به مناطق روستایی بیشتر شده اما نباید غافل شویم که هنوز آنطور که باید به توانمندی های روستاییان توجه نشده است و اهالی روستا برای رونق فعالیت های خود و کارآفرینی، نیازمند حمایت از سوی نهاد دولت و ارگان‌های مربوطه دارند.

گفتنی است شهرستان شاهین‌دژ با ۳۲ روستای عشایرنشین، داری ۴ کارگزاری است و حدود ۲ هزار نفر از جمعیت این شهرستان، تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزان و روستاییان هستند.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی واقع در نمایشگاه بین‌المللی تهران، سالن 25C پذیرای بازدیدکنندگان است.


ارسال نظر

captcha