مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی:

مشکلات پوشش بیمه‌ای کارگران حل‌و‌فصل می‌شود

بهروز کریمی با بیان اینکه کارکرد صندوق‌های بازنشستگی بر پاشنه تعادل منابع و مصارف می‌چرخد، تصریح کرد: ضروری است مشکلات و کاستی‌هایی که در زمینه حمایت از کارگرانی برای پوشش بیمه‌ای آنها وجود دارد، برداشته و حل‌و‌فصل شود.

سلاله صدرائی

تامین 24 / مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی در نشست تخصصی کارگران ساختمانی که هم‌اکنون در سالن نگین غرب تهران در حال برگزاری است، افزود: مشاغل بسیار متنوع و گوناگونی مرتبط با کارگران ساختمانی وجود دارد و از این‌رو نگاه ویژه‌ای بر قانون بیمه‌ای کارگران ساختمانی انجام شده است و این قشر از افراد جامعه باید حمایت ویژه‌تری شوند.

 

وی گفت: کارگران پشتوانه مملکت در چرخ سازندگی و در مواجهه با بحران‌ها هستند و باید تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی مناسب‌تر به آن‌ها انجام دهیم.

 

کریمی اظهار کرد: برای روان‌سازی پوشش بیمه‌ای کارگران، شناسایی آن‌ها را در دستور کار داریم و افرادی که من‌غیر‌حق وارد این عرصه شده و از پوشش بیمه‌ای برخوردار شده‌اند با هماهنگی انجمن‌های صنفی کارگران از گردونه این پوشش خارج می‌شوند.

 

مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی ایجاد سامانه رفاهی کارگران ساختمانی را به عنوان یک پایگاه و بانک اطلاعاتی برشمرد و افزود: از طریق این سامانه شناسایی کارگران دقیق‌تر انجام می‌شود و افراد بیشتری زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند.

 

وی تصریح کرد: پس از بررسی فایل اطلاعاتی سامانه رفاهی کشف کردیم که حدود ۱۲ هزار نفر نزد سازمان بیمه هستند اما در سامانه موقعیت احراز پوشش بیمه تامین اجتماعی را نداشتند. از این‌رو اعلام شده است تمامی کارگران ساختمانی که در سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کرده‌اند در سامانه رفاهی مجدد ثبت‌نام کنند تا افراد من‌غیر‌حق خارج و به جای آن افراد ذی‌حق که با تایید انجمن صنفی کارگران زیر پوشش قرار گیرند.

 

کریمی یکی از دستاوردهای این سامانه را شفاف‌سازی و نیز ارسال پیامک به کارگران ساختمانی برای اطلاع‌رسانی مانند تمدید کارت مهارت فنی و حرفه‌ای برشمرد.


ارسال نظر

captcha