رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای:

جوانان نیازمند حمایت در عرصه کسب‌و‌کار هستند

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اعلام اینکه در چهلمین دوره مسابقات جهانی مهارت ۱۰ کارآموز در قالب مجموعه تیم ۳۰ نفره شرکت می‌کنند، حضور ایرانی‌ها در این مسابقات را فرصت مناسبی برای نمایش توان‌مندی‌های جوانان در عرصه اشتغال دانست و خواهان حمایت بیشتر از جوانان در عرصه کسب‌و‌کار شد.

سلاله صدرائی

تامین 24 / سلیمان پاک‌سرشت در آیین بدرقه تیم ملی مهارت (اعزامی به چهل و پتجمین مسابقات جهانی مهارت کازان ۲۰۱۹)، ضمن تشکر از وزیر کار برای مساعدت در زمینه حضور در مسابقات افزود: در این مسابقات ۱۳۰۰ رقابت کننده از ۶۳ کشور در ۵۶ رشته مهارتی با هم رقابت می‌کنند.

 

وی افزود: شرکت کننده‌های ایرانی در رشته‌های مهارتی شامل فناوری‌های وب، تاسیسات الکترونیکی، جواهرسازی، کابینت‌سازی، فن‌آوری‌های خودرو، مدیریت سیستم‌های تحت شبکه، فناوری طراحی گرافیک، فن‌آوری آب، مهارت‌های آینده و طراحی صنعتی به رقابت خواهند پرداخت.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ادامه این نشست به ارائه گزارشی از تاریخچه وضعیت حضور کارآموزان کشور در مسابقات داخلی و جهانی مهارت پرداخت و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اولین نهاد برای برگزاری مسابقات مهارت در کشور بوده و در این سازمان کمیته ملی مسابقات مهارت فنی در سال ۱۳۴۹ تشکیل شده است. اساسنامه آن نیز در سال ۱۳۵۰ به تصویب رسید و در همین سال نخستین دوره مسابقات برگزار شد.

 

پاک‌سرشت اظهار کرد: این مسابقات تا سال ۵۷ ادامه داشت و در این سال به دلیل تحولات سیاسی متوقف شد. پس از یک دوره توقف 20 ساله در سال ۷۹ مجدد این مسابقات برگزار و اکنون ۱۸ دوره از مسابقات داخلی در سطح شهرستان‌ها و سطح ملی طی شده است.

 

وی ادامه داد: تاکنون ۹ هزار نفر شامل ۲۳۴۷ نفر از زنان و ۶۸۹۲ نفر از مردان در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه سازمان جهانی مهارت یک نهاد بالادستی، غیرانتفاعی و بین‌المللی برای مدیریت این مسابقات است، تصریح کرد: این سازمان در سال ۱۹۵۴ تشکیل شده است و ۸۱ کشور عضو آن هستند؛ کشور ما نیز برای نخستین بار در سال ۱۹۷۵ به عضویت این سازمان درآمده و تا پیش از انقلاب در سه دوره این مسابقات شرکت کرده است.

 

پاک‌سرشت افزود: در سال ۲۰۰۰ مجدد عضویت ایران در سازمان جهانی مهرت برقرارشده است و از سال ۲۰۰۱ تاکنون ما در ۹ دوره از مسابقات جهانی مهارت شرکت کرده‌ایم که ماحصل آن دریافت ۳ مدال نقره، ۵ برنز و ۳۸ نشان افتخار بوده است.

 

وی در پایان با اعلام اینکه در چهلمین دوره مسابقات جهانی مهارت ۱۳۰۰ رقابت کننده از ۶۳ کشور در ۵۶ رشته مهارتی با هم رقابت می‌کنند، گفت: از کشور ما ۱۰ نفر در قالب ۱۰تیم حضور خواهند داشت.

 

 


ارسال نظر

captcha