محمد شریعتمداری تاکید کرد:

نهضت مهارت‌افزایی در کشور ایجاد شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به اعضای تیم ملی مهارت با بیان‌ اینکه شما نماد مهارت‌افزایی ایران هستید، گفت: باید نهضت مهارت‌افزایی در کشور شکل گیرد.

سلاله صدرائی
تامین 24 / محمد شریعتمداری در آیین بدرقه تیم‌ ملی مهارت (اعزامی به چهل‌ و پنجمین مسابقات جهانی مهارت کازان 2019) تاکید کرد: شاخص بالایی از مجموعه بیکاران کشور در حوزه دانش‌آموختگان هستند که 47 درصد را تشکیل می‌دهد و اگر بتوان این مجموعه را مهارت‌افزایی کرد، اشتغال‌زایی در کشور رونق می‌گیرد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: مسئولیت سنگینی بر دوش شما قرار دارد و امید است که از اندیشه و توان خود بهره ببرید و پیروز به کشور بازگردید.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جوانان ساعی و کوشا در عرصه کسب‌و‌کار را مایه افتخار کشور دانست و گفت: امسال در ۱۰ رشته حرفه‌ای در این مسابقات حضور دارید و ان‌شاالله در سال‌های آینده فرصت مصاف در همه رشته‌های این مسابقات را داشته باشید حتی اگر دارای مقام نشوید اما جایگاه حرفه‌ای کشور و توان‌مندی‌های جوانان را عرضه کنید.

 

شریعتمداری با اظهار امیدواری مبنی براینکه سال آینده با قدرت بیشتری در این مسابقات شرکت کنیم، افزود: بخش مالی این مسئله نیز از هم‌اکنون باید مورد توجه قرار بگیرد و لازم است از منابع مالی دولت در این زمینه تامین‌منابع شود. همچنین زیرمجموعه‌های این وزارتخانه در زمینه‌های اقتصادی فعالیت مناسبی دارند و حدود ۳۰ درصد از سیمان کشور و نیز تولیدات دارویی را در اختیار دارند که می‌توان از این امکانات در زمینه مسائل اجتماعی کشور به ویژه در زمینه تقویت کسب‌و‌کار مدد جست.

 

وی با بیان ‌اینکه جهان در حال تبدیل گسترده است، تصریح کرد: جهان در زمینه کسب‌و‌کار نیز در حال پوست‌اندازی است. در گذشته صنایع سنگین نقش محوری در حوزه کسب‌و‌کار داشت، اما امروزه حوزه فن‌آوری اطلاعات و فعالیت در فضای مجازی گسترش زیادی یافته است و در زمینه کسب‌و‌کار تحولات شگرفی ایجاد کرده است. امروزه با ابزار‌های الکترونیک پول‌هایی در فضای مجازی ایجاد می‌کنند که قابل مبادله است و این نوع مبادلات کم‌کم جایگزین پشتوانه طلا در کشورها به عنوان ارزش مالی می‌شود.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با کسب دانش و مهارت می‌توان قدم‌های بزرگی برداشت، گفت: نمی‌خواهم بگویم که ما ایرانی‌ها سرآمد هوش هستیم، اما تاکید می‌کنم که ما دارای جایگاه خوبی در زمینه توان‌مندی‌های انسانی و قابلیت‌های ذاتی هستیم که می‌توانیم پیش برویم.

 

شریعتمداری در ادامه اظهار کرد: چنانچه در شورای عالی آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای ریاست‌جمهوری کمیته‌ای برای بررسی مسائل و مشکلات مهارت‌آمزی ایجاد شود می‌تواند در تقویت انگیزه کارآموزان موثر واقع شود.

 

وی با اشاره به ضرورت حمایت از کارآموزان برتر فنی و حرفه‌ای افزود: آنچه در توان است برای کمک به این افراد انجام می‌دهیم و می‌توان از طریق بانک توسعه و تعاون و رفاه کارگران منابعی را در اختیار این افراد قرار داد تا کارآفرینی کنند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: رعایت اخلاق و معرفت نیز در مسابقات بسیار مهم است و از این منظر نیز سفرای خوب ما در مسابقات باشید.

 


ارسال نظر

captcha