توسط مهندس جنانی انجام شد؛

بازدید از روند اجرای پایلوت سامانه متمرکز مستمری در شعبه شمیران

مهندس سید محمدعلی جنانی، مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی ضمن بازدید ازشعبه شمیران در جریان روند اجرای پایلوت سامانه متمرکز مستمری در این شعبه قرار گرفت.

تامین 24 / مهندس جنانی در این بازدید اظهار داشت: سامانه متمرکز مستمری با همکاری اداره کل امور فنی مستمری‌ها و شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تامین طراحی شده و در حال حاضر در شعب تامین اجتماعی 19، 29 و 21 تهران و همچنین در شعبه شمیران در حال بهره برداری است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: سامانه متمرکز مستمری به زودی در سراسر کشور انتشار می‌یابد.

 

مهندس جنانی با توجه به اهمیت ارایه خدمات به‌هنگام به مستمری بگیران به ویژه در امر درمان و پرداخت مستمری این موضوع را بسیار ارزشمند دانست و با اشاره به اخذ بازخورد از مدیریت و کارکنان شعبه، با توجه به تغییرات زیرساختی در این سامانه و اصلاحاتی که در فرآیندهای جاری ایجاد شده است، امر آموزش را از الزامات اساسی اجرای این طرح در سراسر کشور دانست و بر خصوص آموزش کارکنان سایر واحدهای اجرایی تاکید کرد.

 

لازم به ذکر است پایلوت موازی سیستم متمرکز مستمری در شعبه 29 تهران از شهریور سال گذشته و پایلوت عملیاتی در شعبه 29 تهران از دی 97 آغاز شده است و بر اساس مصوبات شورای فاوا، پایلوت عملیاتی سامانه از فروردین امسال در شعبه 19 تهران آغاز و در نهایت از تاریخ مرداد امسال در شعب شمیران و 21 تهران به بهره‌برداری رسید.

سامانه متمرکز مستمری با اهدافی نظیر ایجاد پایگاه اطلاعات متمرکز از احکام مستمری، مدیریت مصارف، کنترل و نظارت بر عملکرد واحدهای اجرایی، یکسان سازی رویه‌ها و فرآیندها و فراهم کردن بستر ارائه خدمات غیرحضوری به مستمری بگیران طراحی شده است.

با کمک این سامانه، ارتباط برخط این سامانه با سامانه کمیسیون‌های پزشکی، سامانه متمرکز نام‌نویسی و وب‌سرویس‌های سایر دستگاه‌ها نظیر سازمان ثبت احوال و بانک‌های دارای تفاهم‌نامه با سازمان تامین اجتماعی مبنی بر کنترل برخط شماره حساب مستمری‌بگیران ایجاد شده است که این امر موجب صحت سنجی اطلاعات مبنای برقراری مستمری شده است.


ارسال نظر

captcha