مدیرکل تامین اجتماعی کردستان:

رسانه‌ها بستری مناسب برای ارتباط با مخاطبان هستند

به مناسبت 17 مرداد و روز خبرنگار، مدیرکل تامین اجتماعی کردستان با مدیر اجرایی خانه مطبوعات استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

تامین 24 / مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن ١٧ مرداد روز خبرنگار، رسانه‌ها و مطبوعات را بستری مناسب برای ارتباط با مخاطبان دانست و از تلاش‌های فعالان عرصه خبر استان تقدیر کرد و با بیان اینکه تامین امنیت و رفاه اجتماعی از اهداف اصلی این سازمان است، گفت: سازمان تامین اجتماعی در راستای اهداف و رسالت خود، سال گذشته 903 میلیارد تومان در بخش‌های بیمه و درمان استان هزینه کرده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سید صلاح قریشی در این دیدار با بیان اینکه بیش از 630 هزار نفر بیمه شده و 80 هزار بازنشسته و مستمری بگیر اصلی، تحت پوشش تأمین اجتماعی استان کردستان هستند، اذعان داشت: خدمت رسانی به این طیف وسیع مستلزم نگرشی نو متناسب با توسعه فناوری اطلاعات است و در این راستا سازمان تأمین اجتماعی نسبت به توسعه خدمات غیرحضوری خود در بستر اینترنت اقدام کرده و در حال حاضر 45 سرویس خدمت غیرحضوری از طریق سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد و این خدمات با ایجاد زیرساخت‌ها و بستر لازم، توسعه و گسترش خواهد یافت.

 

وی با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی عمومی در استفاده از خدمات اینترنتی و غیرحضوری، با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی و نقش مطبوعات و رسانه‌ها در افزایش آگاهی رسانی به طیف گسترده مخاطبان سازمان گفت: رسانه‌ها می‌توانند ضمن انتقال آگاهی به مخاطبان، مطالبات و انتظارات جامعه را در جهت اصلاح و بهبود فرآیندها، به سازمان انتقال دهند.

 

قریشی با تأکید بر اینکه تأمین منابع پایدار مالی، لازمه تداوم تعهدات سازمان تأمین اجتماعی است، شرایط سازمان را متأثر از وضعیت اقتصادی کشور دانست و افزود: سازمان تأمین اجتماعی ضمن نقش موثر در بهبود فضای کسب و کار، از شرایط بازار کار و تولید، متأثر است و از این‌رو پایداری اشتغال و رونق تولید را به عنوان یکی از اولویت‌های خود در دستور کار داشته و در این راستا اقدامات موثری از جمله بخشودگی جرایم، تسهیل و تقسیط پرداخت بدهی‌های معوق و … را محقق کرده است.

 

مدیر اجرایی خانه مطبوعات استان کردستان هم در این دیدار با اشاره به مسائل و مشکلات خبرنگاران گفت: بیمه خبرنگاران و نبود ضمانت شغلی یکی از مهم‌ترین مسائل و مشکلات اصحاب رسانه و خبرنگاران در استان است که می‌توان با تعامل و همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی این مشکل را رفع کرد.

 

سید لطیف حسینی نسب، حرفه خبرنگاری را یکی از مشاغل پراسترس دانست و اظهار کرد: خانه مطبوعات به عنوان یک تشکل صنفی در تلاش است تا حقوق صنفی این قشر را پی‌گیری کند.

 

در پایان این مراسم لوح سپاس و تبریک به مناسبت روز خبرنگار به نمایندگی از اصحاب رسانه به مدیرعامل خانه مطبوعات کردستان اهدا شد.


ارسال نظر

captcha