صدور حکم بازنشستگی بیش از 2 هزار بیمه شده در اداره کل تامین اجتماعی قم

مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: در سال گذشته حکم بازنشستگی 2 هزار و 403 بیمه شده در شعب تامین اجتماعی استان صادر شد.

تامین 24 / علی‌اصغر دادخواه با بیان اینکه احکام بازنشستگی 17 درصد از واجدان شرایط در همان روز درخواست در شعب تامین اجتماعی قم صادر شده است ادامه داد: برای 46 درصد از متقاضیان نیز در بازه زمانی دو تا 30 روز حکم بازنشستگی صادر شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با تاکید بر لزوم بررسی کارشناسی و تجمیع سوابق به منظور برخورداری بهتر بیمه شدگان از خدمات دریافت مستمری، افزود: صدور حکم بازنشستگی برای 37 درصد متقاضیان نیز از 61 تا 200 روز به طول انجامید که تمام این تعداد پرونده به بررسی بیشتر در راستای جلوگیری از تضییع حقوق بیمه شدگان نیاز داشت.

 

وی با اشاره به اینکه برای درخواست مستمری بازنشستگی ارائه اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه و کد ملی و تکمیل تقاضانامه بازنشستگی لازم است، گفت: بیمه شدگان می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir از ریز کارکرد، دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه و سوابق پرداخت حق بیمه خود اطمینان حاصل کنند‌.

 

گفتنی است، هم‌اکنون چهار شعبه اصلی، 2 شعبه اقماری، 5 کارگزاری رسمی به همراه یک بیمارستان، یک دی‌کلینیک و دو پلی‌کلینیک مختص سازمان تأمین اجتماعی در استان قم فعال است و به افراد تحت پوشش خدمات رایگان ارائه می‌کند.

بر اساس آخرین آمار، 768 هزار نفر از مردم قم زیر پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند که 59 درصد از کل جمعیت استان قم را تشکیل می‌دهد و از خدمات شعب و کارگزاری‌های این بیمه بهره‌مند می‌شوند. 232 هزار نفر از این تعداد جزو بیمه شدگان اصلی هستند و سایر افراد بیمه شدگان تبعی یعنی خانواده‌های آنها را تشکیل می‌دهد.

این تعداد در بخش‌های بیمه شدگان اجباری، مشاغل آزاد، اختیاری و توافقی تقسیم بندی شده که حق بیمه پرداخت می‌کنند و از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند.


ارسال نظر

captcha