مدیرکل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی:

قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای در تمامی شعب سازمان تامین اجتماعی در حال اجرا است

مدیر کل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب از 13 خرداد در شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور آغاز شده و 13 شهریور مهلت اجرای این قانون به پایان می‌رسد.

تامین 24 / مهرداد قریب افزود: با توجه به نام‌گذاری سال 98 به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان خوش‌حساب مدیون، هیأت محترم وزیران در اجرای ماده 13 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات، موضوع بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان را مصوب کرده و بلافاصله پس از اعلام به سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه آن تهیه و به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی گفت: بر اساس این مصوبه، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی آن، در صورتی که «جرایم» متعلقه آن‌ها مربوط به قبل از تاریخ 29‏/12‏/1396 باشد، چنانچه حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب‌نامه در مورد پرداخت یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده براساس مدارک و مستندات ابرازی، با سازمان تأمین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی جرایم متعلقه موضوع این آئین‌نامه برخوردار خواهند شد.

 

مدیر کل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: قانون بخشودگی جرایم در ارتباط با کارفرمایانی اجرا می‌شود که حق بیمه کارگران زیرپوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند.

 

قریب افزود: کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با اخذ تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها در صورتی که «جرایم» متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ 29‏/12‏/1396 باشد، از بخشودگی جرایم بهره‌مند خواهند شد.

 

وی با بیان این‌که تمامی جرایم لغایت  29‏/12‏/96 مشمول این بخشودگی خواهد بود، تاکید کرد: کارفرمایان بدهکار که در دوره‌های قبل، علی‌رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خودداری کرده‌اند در صورت ارائه درخواست مجدد و با اخذ تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها با رعایت ضوابط و اخذ ضمانت‌نامه بانکی یا سند ملکی معتبر، مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی خواهند بود.

 

مدیر‌کل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی در پایان توصیه کرد کارفرمایان گرامی در مهلت مقرر برای پرداخت یا تعیین تکلیف بدهی خود به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند.


ارسال نظر

captcha