انجام بیش از 10 هزار عمل جراحی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی کردستان

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: در بیمارستان‌های تامین اجتماعی سنندج و سقز، سال گذشته 22 هزار و 923 نفر بستری و 10 هزار و 169 مورد عمل جراحی انجام شده است.

تامین 24 / دکتر هوشنگ فولادی اظهار کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی کردستان به عنوان متولی امور درمان سازمان تامین اجتماعی در استان کردستان، به ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان خود در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم می‌پردازد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: در بخش درمان مستقیم، مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان هم اکنون با دارا بودن 2 بیمارستان در شهرهای سنندج و سقز، یک پلی کلینیک تخصصی در سنندج و سه درمانگاه تخصصی در شهرهای بیجار، قروه و مریوان و 2 درمانگاه عمومی در شهرهای کامیاران و بانه به ارائه خدمات درمانی رایگان به بیمه شدگان این سازمان می پردازد.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد: همچنین در راستای برنامه‌های توسعه‌ای این بخش و به همت مسئولان سازمان، عملیات احداث پروژه درمانگاه عمومی شهرستان دیواندره از اول سال 98 اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع وضعیت مراکز ملکی استان کردستان در مقایسه با کشور، هم از لحاظ تعدادی و هم از لحاظ کیفی، دارای وضعیت مطلوبی بوده و با ساخت درمانگاه دیواندره تنها استان کشور هستیم که تمام شهرستان‌های آن دارای حداقل یک مرکز درمانی ملکی است.

دکتر فولادی در ادامه با اشاره به اینکه در مجموع تعداد مراجعه کنندگان سرپایی مراکز تامین اجتماعی استان بیش از یک میلیون نفر در سال گذشته بوده است، اعلام کرد: همچنین در همین مدت در بیمارستان‌های سنندج و سقز 22 هزار و 923 نفر بستری و تحت درمان قرار گرفته و 10 هزار و 169 مورد عمل جراحی در این بیمارستان‌ها انجام شده است.

وی اضافه کرد: از دیگر موارد قابل ذکر در این بخش برگزاری بیش از چهار هزار ساعت کلاس آموزشی طی370 دوره برای کارکنان شاغل در واحدهای تابعه و همچنین تشکیل 93 جلسه کمیسیون پزشکی بدوی به منظور بررسی یک هزار و 157 پرونده مربوطه بوده است.

دکتر فولادی اظهار کرد: ارائه خدمات فوق جهت پاسخگویی شایسته به بیش از 500 هزار مراجعه کننده به بخش درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته، هزینه‌ای بالغ بر 135 میلیارد تومان داشته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بخش درمان غیرمستقیم نیز اشاره و تصریح کرد: در بخش درمان غیرمستقیم نیز از کل مراکز خصوصی و دولتی استان بالغ بر 626 مرکز طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی هستند که در سال گذشته بیش از چهار میلیون بار مراجعه به این مراکز شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: در این مدت همچنین 70 هزار و 913 نفر بستری و در بیمارستان‌های طرف قـرارداد ما تحت درمـان قرارگرفته‌اند و 39 هزار مورد عمـل جراحـی نیز در این مراکـز برای بیمـه شدگان تامین اجتماعی انجام شده است.

وی اعلام کرد: تامین اجتماعی در بخش درمان، با بودجه‌ای بالغ بر 263 میلیارد تومان شامل 135 میلیارد تومان اعتبار در بخش درمان مستقیم و 128 میلیارد تومان در بخش درمان غیرمستقیم، تلاش کرده است تا خدمات درمانی موردنیاز بیمه شدگان را به صورت مستقیم و یا از طریق خرید خدمات از مراکز درمانی طرف قرارداد تامین کند.

دکتر فولادی در خاتمه سخنان خود به اهم اقدامات و فعالیت‌های انجام شده اشاره و عنوان کرد: آغاز بهره برداری از درمانگاه عمومی کامیاران و بانه، اتمام طرح توسعه اورژانس بیمارستان سنندج با مدرن ترین تجهیزات و امکانات کاملا استاندارد همراه با ارتقاء و افزایش تخت های فعال آن از 10 تخت به 22 تخت، آغاز عملیات ساخت پروژه عمرانی طرح توسعه بیمارستان سقز در زمینی به مساحت 1880 متر مربع و زیربنای معادل3100 مترمربع و در فازهای اورژانس، ICU ، NICU ، کودکان و واحدهای پاراکلینیکی شامل رادیولوژی و آزمایشگاه و شروع به کار فعالیت عمرانی ساخت درمانگاه دیواندره از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.

وی همچنین خرید و نصب پنج دستگاه رادیولوژی دیجیتال پروتال و ستون سقفی برای بیمارستان‌های سنندج و سقز و درمانگاه‌های تخصصی بیجار و قروه و آغاز طرح سامانه تولید نسخه الکترونیک و حذف دفاتر درمانی در مراکز طرف قرارداد دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و خاطرنشان کرد: سال گذشته بیمارستان سنندج در شاخص درصد سزارین به کل زایمان در میان 69 بیمارستان سازمان تامین اجتماعی رتبه اول را کسب کرده است.


ارسال نظر

captcha