پرداخت قطعی ۶۰ درصد بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی به زودی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه بدهی ۱۲ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی خصوصی، دولتی و داروخانه‌ها، گفت:۶۰ درصد بدهی‌های این سازمان به زودی پرداخت می‌شود.

تامین 24 /  اکبر ترکی در تشریح دستورکار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از حضور مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه کمیسیون خبر داد و گفت: مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه امروز کمیسیون حاضر شده و گزارشی را از وضعیت سازمان، برنامه‌ها و چالش‌های پیش رو در سال 1398 ارائه کرد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس دهم  افزود: بر اساس گزارش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی درآمد‌های این سازمان 8 هزار میلیارد تومان و هزینه‌های آن  9100 میلیارد تومان است و تقریبا هزار و 100 میلیارد تومان کسری دارد که اکثر آن از طریق شرکت شستا تامین می‌شود.

بدهی 12 هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی و داروخانه‌ها/ پرداخت قطعی 60 درصد بدهی‌ها به زودی

این نماینده مردم در مجلس دهم در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بدهی فعلی سازمان تامین اجتماعی بیش از 12 هزار میلیارد تومان است و سازمان به تنهایی توان پرداخت آن را ندارد، اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسوین بهداشت مقرر شد، بدهی سازمان تامین اجتماعی به داروخانه‌ها، مراکز درمانی و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و خیریه‌ها ساماندهی شود، به نحوی که در ابتدا 60 درصد پرداخت قطعی بوده و از پانزدهم ماه بعد، پس از تحویل اسناد به سازمان تامین اجتماعی، پرداخت می‌شود و 40 درصد باقی مانده نیز از منابع دیگر تامین شده و با کمی تاخیر پرداخت شود.

پرداخت 40 درصد بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی از طریق فروش املاک شستا

وی با بیان اینکه 40 درصد بدهی باقی مانده سازمان تامین اجتماعی از طریق فروش املاک شستا تامین می‌شود، تصریح کرد: برای پرداخت این بخش از بدهی‌ها بهتر است با فروش املاک شستا در هر استان، بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی و بیمارستان ها و داروخانه‌های همان استان پرداخت شود.

ترکی با اشاره به سیاست‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی(شستا) در سال جاری گفت: برای تامین منابع مالی مورد نیاز سازمان تامین اجتماعی نباید به راحتی اموال و املاکی را که متعلق به کارگران است با اسم خصوصی‌سازی واگذار کنیم، بنابراین لازم است راه‌های مختلفی پیش بینی شود، به عنوان مثال امهال یا ادغام برخی از شرکت‌ها و فروش بخشی از سهام شرکت‌ها می‌تواند منابع مورد نیاز را تامین کند، از طرفی ارزش املاک شستا حدود 110 هزار میلیارد تومان است اما تنها 3 الی 4 هزار میلیارد تومان برای سازمان تامین اجتماعی درآمد زایی می‌کند که رقم بسیار ناچیزی است و باید با مدیریت و برنامه‌ریزی شرایط بهتری ایجاد شود.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس دهم، افزود: نمایندگان صنف داورسازان و داروخانه‌داران و بیمارستان‌های خیریه نیز در جلسه امروز کمیسیون حضور داشته و نسبت به تاخیر در پرداخت معوقاتشان اعتراض کردند، از این رو رئیس سازمان تامین اجتماعی قول داد، مطالبات آنها را با رقم بیشتری پرداخت کنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: با پیشنهاد مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی مقرر شد رئیس کمیسیون بهداشت و درمان با رئیس سازمان برنامه و بودجه صحبت کنند تا با اذن رهبری حدود 5 هزار میلیارد تومان در اختیار این سازمان قرار بگیرد تا گام‌های موثری در جهت پرداخت بدهی‌ها برداشته شود.


ارسال نظر

captcha