زمان حذف یارانه ۳ دهک‌ بالای درآمدی مشخص شد

وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال هماهنگی و تدوین دستورالعملی برای تهیه بانک اطلاعاتی حذف ۳ دهک بالای درآمدی هستند.

تامین 24 / هیات وزیران هفته گذشته موضوع حذف یارانه سه دهک بالایی درآمدی را در حالی تصویب کرد که هنوز بانک اطلاعاتی لازم برای این کار به‌طور تجمیع شده وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوره حذف یارانه‌ها به بانک‌های اطلاعاتی مختلفی از جمله سپرده‌های بانکی، سازمان امور مالیاتی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها دسترسی پیدا کرد اما این آمار و اطلاعات ضریب خطای بیش از ۳۰ درصدی داشت.

به گزارش خبرگزاری آنا،  سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال تهیه دستورالعملی برای حذف یارانه سه دهه بالای درآمدی هستند.

در این دستورالعمل به‌طور مشخص نحوه حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی حسب میزان درآمد، دارایی و گردش حساب مشخص خواهد شد، به‌طوری‌که اگر ضریب خطا کمتر از پنج درصد باشد، چیزی حدود ۱۰ میلیون نفر باید از لیست یارانه‌ بگیران حذف شوند.

تاکنون طبق اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نزدیک به ۳ میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران خارج شده است و طبق قانون باید مابقی افراد با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی موجود از یارانه نقدی دولتی محروم شوند.

زمان حذف یارانه دهک‌های بالای درآمدی به بعد از تدوین این دستورالعمل موکول شده است و عزم دولت برای اجرای فوری حذف یارانه اقشار ثروتمند برای جبران مشکلات بودجه‌ای و اختصاص بخشی از منابع برای خرید تضمینی گندم جدی ارزیابی می‌شود.

معترضان به حذف یارانه نقدی به شرطی می‌توانند مراتب اعتراض خود را در سامانه وزارت رفاه ثبت کنند که اجاره دسترسی به حساب بانکی و افشای اطلاعات درآمدی را به وزارت مذکور ارائه دهند.


ارسال نظر

captcha