5 هزار کارفرمای استان کرمان، خواهان بخشودگی جرایم بیمه‌ای شدند

علی حسینی، مدیرکل تامین‌اجتماعی استان کرمان در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه ضمن گرامی‌داشت هفته تامین‌اجتماعی افزود: این سازمان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای کشور است که بیش از ۴۲ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش خود دارد.

تامین 24 / علی حسینی محمدآبادی با بیان اینکه یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار دارند، اظهار داشت: کارگاه‌های استان از رشد ۱۲ درصدی پوشش بیمه‌ای کارگران، نسبت به سال گذشته برخوردار بوده‌اند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، وی از وجود ۵۰ هزار کارگاه فعال در استان کرمان خبر داد و گفت: ۳۲۰ هزار نفر بیمه شده اجباری و ۱۵۰ هزار بیمه شده توافقی و اختیاری در این استان وجود دارد.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان کرمان بیان داشت: طی سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان مستمری به ۱۱۰ هزار خانوار مستمری‌بگیر این استان پرداخت شده است و در سال جاری نیز 2500 میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

 

حسینی محمدآبادی با بیان اینکه اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان با هدف رونق تولید انجام می‌شود، تصریح کرد: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان مدیون، بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولیدات داخلی، طرح بخشودگی جرایم حق بیمه کارفرمایان در استان کرمان از ۱۳ خرداد آغاز و تا ۱۳ شهریور اجرایی می‌شود.

 

وی تصریح کرد: کارفرمایان کرمانی ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی معوقه به سازمان تامین‌اجتماعی دارند که می‌توانند از طرح بخشودگی جرایم استفاده کنند.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه کارفرمایانی که دارای جرایم بیمه‌ای مربوط به قبل از ۲۹ اسفند سال ۹۶ هستند با اثبات وقوع بحران در واحد تولیدی خود می‌توانند تا ۱۳ شهریور از فرصت بخشودگی بیمه تامین‌اجتماعی برخوردار شوند، گفت: تاکنون بیش از5 هزار کارگاه در سطح استان درخواست بخشودگی جرایم داده‌اند.

 

حسینی محمدآبادی با اشاره به ارائه خدمات غیرحضوری تامین‌اجتماعی (طرح دکتر نوربخش) که رفت و آمد بیمه شدگان را به واحدهای بیمه‌ای کاهش داده است، بیان کرد: طی یک‌سال گذشته ۳۰ نوع خدمت تامین‌اجتماعی بدون مراجعه به شعب انجام می‌شود و ۹۰۰ هزار لیست به صورت غیرحضوری از سوی کارفرمایان به تامین‌اجتماعی کرمان ارسال و از تردد ۹۰۰ هزار سفر درون شهری غیرضروری جلوگیری شده است.

 

وی با اشاره به وجود ۲۶ شعبه اصلی، ۱۶ شعبه اقماری و ۱۲ کارگزاری تامین‌اجتماعی در استان کرمان گفت: سازمان تامین‌اجتماعی جایگاه تاثیرگذاری در حوزه اجتماعی و اقتصادی کشور دارد.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان کرمان خاطرنشان کرد: این اداره‌کل در حوزه وصول مطالبات، بین ۳۳ اداره کل کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

 

 


ارسال نظر

captcha