استاندار قم:

سازمان تامین‌اجتماعی در خط مقدم خدمت به اقشار آسیب پذیر است

استاندار قم با اشاره به نقش موثر سازمان تامین‌اجتماعی گفت: تامین‌اجتماعی در خط مقدم خدمت به اقشار آسیب پذیر جامعه است و این در نوع خود بسیار ارزشمند است.

تامین 24 / دکتر بهرام سرمست در دیدار با مدیران تأمین‌اجتماعی استان قم به مناسبت هفته تامین‌اجتماعی، اظهار داشت: امنیت اجتماعی و سلامت دو نعمت بزرگ مورد تاکید دین مبین اسلام است که در ماموریت‌های سازمان تامین‌اجتماعی به خوبی به آن توجه شده و این سازمان بزرگ بیمه‌ای در حد توان سعی کرده است تا هر دو این مقوله را به خوبی پوشش دهد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، وی با اشاره به مساعدت‌های تامین‌اجتماعی قم در راستای انجام به موقع و مطلوب مصوبات ستاد تسهیل استان ادامه داد: عملکرد مجموعه اداره کل در پی‌گیری و اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم جای تقدیر دارد.

 

استاندار قم، برند سازی و معرفی گسترده خدمات تأمین‌اجتماعی را به عنوان سازمان بزرگی که متولی خدمت رسانی به بخش زیادی از جمعیت استان است، مهم ارزیابی و تصریح کرد: برند سازی و هدف گزاری برنامه‌های ویژه به همراه معرفی بیشتر و بهتر خدمات می‌تواند جایگاه تامین‌اجتماعی را در ارائه خدمات به مردم و جامعه هدف متمایز کند.

 

سرمست از ابتکار عمل، خلاقیت، نوآوری و ریسک پذیری به عنوان عوامل مهم در اتخاذ تصمیمات غیر برنامه‌ای نام برد و خاطرنشان کرد: ادارات و سازمان‌های استان به هیچ عنوان نباید دنبال روزمرگی باشند و مدیریت ارشد استان پی‌گیر برنامه‌های ویژه ادارات در خدمت رسانی به مردم است.

 

وی تاکید کرد: تمام ادارات باید با آینده نگری مناسب، برنامه های پیش رو و همچنین برنامه‌های ویژه سال‌های آینده را برای مردم و مخاطبان خود مشخص و به مردم معرفی کنند.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی قم نیز در این دیدار از پرداخت ماهانه 50 میلیارد تومان به مستمری بگیران استان خبر داد و گفت: 38521 پرونده مستمری بگیری در شعب 4 گانه تامین‌اجتماعی قم فعال است که با احتساب بیمه شدگان اصلی و تبعی، بیش از 87522 نفر را شامل می‌شود.

 

علی اصغر دادخواه در خصوص ضریب پشتیبانی تصریح کرد: ضریب پشتیبانی به تعداد بیمه پردازان اصلی در برابر مستمری بگیران اصلی گفته می‌شود و هر چه فاصله این دو مقوله از هم بیشتر باشد، صندوق بیمه‌ای در وضعیت بهتری قرار دارد.

 

دادخواه تعداد کارگاه‌های مشمول قانون تامین‌اجتماعی را در استان قم 14280 کارگاه اعلام و تصریح کرد: اداره کل تامین‌اجتماعی قم تنها دستگاه اجرایی استان است که 100 درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانداری را در راستای کمک به صنایع و حفظ اشتغال پایدار اجرایی کرده است.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی قم از ارائه 45 خدمت غیرحضوری در تامین‌اجتماعی قم به عنوان یک خدمت ممتاز نام برد و اظهار کرد: با راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری تامین‌اجتماعی در استان قم، توانسته‌ایم زمینه‌های تحقق دولت الکترونیک را در این استان پیاده کنیم.


ارسال نظر

captcha