استاندار خوزستان:

استقلال سازمان تأمین‌اجتماعی باید حفظ شود

دکتر غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با مدیران و معاونان بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی خوزستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

تامین 24 / به‌ مناسبت گرامی‌داشت هفته تأمین‌اجتماعی استاندار خوزستان ضمن دیدار با مدیران و معاونان بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی استان خوزستان با تأکید براینکه استقلال سازمان تأمین‌اجتماعی به‌عنوان یک صندوق بین‌نسلی که جمعیت زیادی از آحاد کشور را تحت پوشش دارد، باید حفظ شود گفت: با توجه به اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی متعلق به آیندگان نیز هست، باید سرمایه‌های آن به صورت مداوم و مستمر افزایش یابد تا پاسخگوی نیازها، تعهدات و وظایف ذاتی و انجام خدمات به ذی‌نفعان و افراد تحت پوشش به‌ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران باشد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، شریعتی با تقدیر از تعاملات سازنده و مثبت سازمان تأمین‌اجتماعی در حل مشکلات و مسائل جامعه کارفرمایی و کارگری استان افزود: بی‌تردید سازمان تأمین‌اجتماعی به‌عنوان بازوی حمایت از تولید و کار ایرانی و همراهی بیشتر برای تقویت تولید در کشور و به‌ویژه استان خوزستان توانسته است با درایت، موضوعات کارگری بیمه شدگان شرکت‌های کشت و صنعت در هفت‌تپه، لوله سازی خوزستان، گروه ملی فولاد و شرکت‌های تابعه توسعه نیشکر و صنایع جانبی را مدیریت کند.

 

در این نشست ضیاء صباغ، معاون بیمه‌ای اداره کل تأمین‌اجتماعی استان خوزستان با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 61 درصد جمعیت خوزستان زیر پوشش تأمین اجتماعی هستند که این رقم از میانگین 55 درصدی کشوری بیشتر است، گفت: ضریب پشتیبانی بیمه‌ای کشور 5.2 است که این ضریب در خوزستان 4.5 است.

 

وی با تشریح اهم اقدامات به‌عمل آمده در خصوص بحران سیل اخیر خوزستان گفت: در جلسات ستاد تسهیل، کمیسیون‌های کارگری و شورای گفت‌وگو گزارش‌های جامع ارائه شده است و تمامی اعضا اذعان دارند که در رفع بحران‌های پیش آمده به‌ویژه پس از سیلاب اخیر، تأمین‌اجتماعی استان خوزستان نقشی بی بدیل ایفا کرده است.

 

ضیاء صباغ، به برقراری و پرداخت بیمه بیکاری به بیش از 2600 نفر با مبلغ ماهانه 140 میلیارد تومان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر طرح ملی توسعه خدمات غیرحضوری با جدیت در حال اجراست که این طرح بیش از 65 خدمت را به صورت نیمه حضوری و غیر حضوری به مخاطبان ارائه می‌نماید.

 

وی همچنین اجرای طرح قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب و همچنین اجرای تهاتر بدهی‌های چهار بیمارستان بزرگ اروند، مهر، آریا و آپادانا در استان را گامی دیگر در راستای بهبود وضعیت کسب و کار و رفع چالش‌های فعلی اعلام کرد و گفت: براساس این طرح، مطالبات مراکز درمانی با بدهی حق بیمه آنان به سازمان تهاتر و تسویه می‌شود.

 

دکتر صادق جلیلی، مدیر درمان تأمین‌اجتماعی خوزستان نیز با بیان اینکه استان خوزستان بعد از تهران مقام دوم را در تعداد مراکز درمانی دارد، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی به خوزستان توجه خاص دارد و وجود 6 بیمارستان ملکی، یک بیمارستان هیأت مدیره‌ای، دو بیمارستان در حال ساخت و 25 مرکز درمانی سه شیفته، دو شیفته و تک شیف بیانگر اهتمام سازمان به استان خوزستان است.

 

وی با اشاره به‌ اینکه در استان خوزستان برای جذب پزشکان متخصص محدودیت و مشکل وجود دارد، خواستار اتخاذ تمهیداتی نظیر بخشودگی مالیاتی شد تا امکان جذب و ماندگاری پزشکان در خوزستان بیشتر شود.


ارسال نظر

captcha