2 هزار نفر از زنان خانه‌دار استان ایلام به بیمه شدگان تامین‌اجتماعی پیوستند

سهیلا ملکشاهی گفت: حضور نماینده تامین‌اجتماعی استان ایلام به عنوان ناظر در جریان نشست‌ها، طرح‌ها و تصمیم‌های کمیته «اشتغال و سرمایه‌گذاری» کارآمد بوده است.

تامین 24 / مدیرکل تامین‌اجتماعی استان ایلام در دیدار با خبرنگاران ایرنا مرکز ایلام به مناسبت هفته تامین‌اجتماعی، نفوذ بیشتر بیمه تامین‌اجتماعی را در بین زنان خانه‌دار استان به عنوان قشری با بیشترین تلاش و کمترین خدمات بیمه‌ای، حاصل همکاری و تعامل رسانه‌ها در جهت آگاه‌سازی دانست و گفت: اضافه شدن 2هزار نفر از جمعیت بانوان خانه‌دار به جمعیت بیمه شدگان تامین‌اجتماعی در یک سال گذشته دستاوردی است که بدون همراهی و فرهنگ‌سازی رسانه‌ها محقق نمی‌شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، به گفته وی طرح بیمه زنان خانه‌دار برای زنانی به اجرا درآمده که شاغل نیستند و رابطه استخدامی ومزد بگیری با کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی ندارند.

 

ملکشاهی افزود: زنان خانه‌داری که مدتی را در جایی مشغول بوده‌اند و چند سالی سابقه پرداخت حق‌بیمه دارند، اما برای بازنشستگی بیمه پردازی خود را ادامه نداده‌اند، می‌توانند به راحتی با بیمه زنان خانه‌دار سابقه بیمه‌ای خود را ادامه دهند.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان ایلام همچنین با بیان اینکه شناسایی و جذب فعالان مشاغل آزاد سبب افزوده شدن 2هزار نفر به جمعیت شاغلان بیمه شده ایلام شد، افزود: با فرهنگ‌سازی در این زمینه و فراهم کردن بستر مناسب همچنین ایجاد مشوق‌های لازم، افراد بسیاری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

 

وی اضافه کرد: سال گذشته 2هزار و800 ملیارد ریال بابت تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت به جامعه هدف تامین‌اجتماعی استان ایلام پرداخت شده است. همچنین 53درصد استان ایلام تحت پوشش خدمات بیمه تامین‌اجتماعی هستند.


ارسال نظر

captcha