مدیرکل تامین‌اجتماعی استان اردبیل در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد:

توسعه خدمات الکترونیکی در اولویت برنامه‌های تامین اجتماعی

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان اردبیل از توسعه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری در سازمان تامین‌اجتماعی خبر داد.

تامین 24 / سعید بشرخواه هم‌زمان با روز تامین‌اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه، تصریح کرد: سازمان تامین‌اجتماعی با برنامه‌ریزی جامع و در قالب طرح‌های اجرایی، خدمات غیرحضوری را در سرلوحه خدمات قرار داده و بر اساس این برنامه مخاطبان سازمان بدون حضور خدمات خود را دریافت خواهند کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، بشرخواه با اشاره به اینکه سازمان تامین‌اجتماعی در استان اردبیل دارای 10 شعبه، 6 شعبه اقماری و 5 کارگزاری است، خاطرنشان کرد: 289 نفر در شعب استان مشغول ارایه خدمات متنوع بیمه‌ای به جامعه هدف هستند و کسب رضایت‌مندی حاصل کار سخت و طاقت فرسایی است.

 

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر گام‌های اساسی برای روان‌سازی و تسهیل امور در چارچوب قوانین و مقررات برداشته شده است که از جمله آن گسترش خدمات الکترونیکی بیمه‌ای برای بیمه شدگان است؛ در قالب این طرح، نیازی به مکاتبات و ارسال فیزیکی پرونده نیست و با ارایه شماره بیمه، تمامی مدارک به‌صورت اسکن شده در تمامی شعب سازمان، قابل رویت است.

 

بشرخواه سازمان تأمین‌اجتماعی را  به‌عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشوردانست و در این خصوص گفت: سازمان تامین‌اجتماعی بیش از 50 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و در همین راستا 585 هزار نفر جمعیت استان مشمول مقررات تامین اجتماعی هستند.

 

وی اظهار کرد: سازمان تأمین‌اجتماعی یک‌نهاد غیردولتی است که منابع مالی آن از محل اخذ حق بیمه با مشارکت بیمه‌شده و کارفرما تأمین می‌شود و ریالی از بودجه عمومی به این سازمان تخصیص نمی‌یابد؛ از این‌رو وصول منابع اقدامی ضروری برای تامین منابع ریالی و مصارف تامین‌اجتماعی به شمار می‌رود.

 

بشرخواه درخصوص حمایت از رونق تولید به عنوان شعار سال گفت: سازمان تامین‌اجتماعی بزرگ‌ترین حامی تولید است؛ چرا که با وضعیت اقتصادی جامعه در راستای حمایت از رونق تولید و تداوم از اشتغال تلاش می‌کنیم تا نهایت همکاری را با واحدهای تولیدی و کار آفرینان داشته باشیم.

 

مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل، پوشش، توسعه و تعمیم بیمه‌های اجتماعی را مهم‌ترین هدف سازمان تامین‌اجتماعی عنوان و بیان کرد: در نهایت محصول سازمان، ایجاد منفعت اجتماعی است و منفعت اجتماعی، رفاه اجتماعی را به‌دنبال دارد و رفاه اجتماعی نیز امنیت اجتماعی را شکل می‌دهد.

 

وی  از طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب خبر داد و افزود: کارفرمایانی  که کارگاه آنها فعال بوده و به‌صورت ۴ ماه مستمر قبل از بروز بحران لیست حق‌بیمه خود را ارایه داده‌اند، مشمول بهره‌مندی از طرح  بخشودگی جرایم بوده و از ۱۲ تا ۳۶ قسط با تناسب بخشودگی، می‌توانند بهره‌مند شوند.

 

بشرخواه، هدف از بخشودگی جرایم را  تحقق شعار سال، مبنی بر رونق  تولید داخلی و حمایت از کسب و کار کارگاه‌های تولیدی دانست و گفت: کارفرمایان تا ۱۳ شهریور ماه می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.


ارسال نظر

captcha