افزایش تعداد پزشکان درمانگاه تامین‌اجتماعی شهید سپهری همدان

رئیس درمانگاه شهید سپهری تامین‌اجتماعی همدان از افزایش تعداد پزشکان این مرکز درمانی خبر داد و گفت: یک‌میلیارد و 500 میلیون ریال برای تهیه لوازم مصرفی پزشکی هزینه شده است.

تامین 24 / محسن اکبری اظهار کرد: در سه ماه ابتدای امسال، یک‌میلیارد و 500 میلیون ریال در تهیه لوازم مصرفی پزشکی درمانگاه شهید سپهری هزینه شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، وی با اشاره به فعالیت پزشکان درمانگاه شهید سپهری گفت: قبلا سه پزشک شیفت صبح در درمانگاه شهید سپهری فعالیت داشت که در حال حاضر تعداد افزایش یافته و به چهار پزشک رسیده است.

 

رئیس درمانگاه شهید سپهری تامین‌اجتماعی همدان از اجرای طرح غربالگری فشارخون در این مرکز خبر داد و گفت: با ایجاد امکانات لازم، غربالگری فشارخون گروه‌های هدف توسط عوامل مرکز بهداشت در درمانگاه انجام شد.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه رضایت‌مندی از خدمات بالاست و تنها گاهی با مشکل تامین دارو مواجه هستیم که البته مسئله کشوری است، افزود: داروهای مورد نیاز بیماران دیابتی و تیروئید گاهی با کمبود مواجه است؛ هرچند در حال حاضر این نوع داروها تامین شده است.

 

اکبری با اشاره به اینکه امیدواریم با تامین بودجه چندین اتاق درمانگاه را طبق استانداردها مجهز کنیم تا خدمات بهتری ارائه شود، خاطرنشان کرد: طبق روال اقدامات انجام‌ می‌شود و کمبود متخصص بر اساس چارت سازمانی وجود ندارد.

 

رئیس درمانگاه شهید سپهری تامین‌اجتماعی همدان همچنین از انجام 32 هزار ویزیت رایگان توسط پزشکان درمانگاه سپهری در سه ماهه ابتدای امسال خبر داد.

 

اکبری امروز با بیان اینکه در سه ماهه ابتدای امسال 32 هزار ویزیت توسط پزشکان درمانگاه سپهری انجام شده است، اظهار کرد: از این تعداد 4400 ویزیت در بخش متخصص اطفال، 23 هزار ویزیت در حوزه پزشک عمومی و بیش از 1600 ویزیت در کلینیک دندانپزشکی انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه بیش از 2500 مورد ویزیت در بخش مامایی و زنان انجام شده است، گفت: در سه ماهه ابتدای امسال 2940 نفر به آزمایشگاه درمانگاه شهید سپهری مراجعه کرده‌اند.

 

رئیس درمانگاه شهید سپهری تامین اجتماعی همدان بیان کرد: بیش از 12 هزار و 600 قلم آزمایش انجام شده که در این زمینه در مجموع بیش از 505 میلیون ریال هزینه شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در 6 ماهه ابتدای هر سال معمولا مراجعات کمتر می‌شود، افزود: با توجه به شروع فصل آنفلوآنزا و بازگشایی مدارس در 6 ماهه دوم سال، شاهد افزایش مراجعه کننده به درمانگاه هستیم.

 

اکبری با بیان اینکه در مرکز تصویربرداری درمانگاه شهید سپهری رادیوگرافی ساده و رادیوگرافی دندان انجام می‌شود که بیش از یک‌هزار نفر به این مرکز مراجعه و خدمات دریافت کرده‌اند، افزود: در سه ماهه امسال 1064 مورد رادیوگرافی برای بیماران انجام شد.

 

وی با بیان اینکه خدمات تصویربرداری بیش از 228 میلیون ریال هزینه داشت، گفت: همچنین دارو به ارزش بیش از 274 میلیون تومان دارو در اختیار بیماران قرار گرفته است.


ارسال نظر

captcha