علی‌بیگی در مراسم روز تامین‌اجتماعی

تکالیف بدون پشتوانه مالی بر دوش تامین‌اجتماعی نگذاریم

رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: درمان سازمان تامین اجتماعی از منظر بازنشستگان و کارگران خط قرمز سازمان است و به هیچ‌وجه اجازه تفکیک درمان سازمان را نمی‌دهیم و نسبت به این مسئله حساس هستیم و خواهیم بود.

سلاله صدرایی

تامین 24 / اولیا علی‌بیگی در همایش تامین‌اجتماعی، حامی رونق تولید که به مناسبت روز تامین‌اجتماعی در مجتمع ورزشی نگین‌غرب تهران برگزار شد، ضمن تبریک روز تامین‌اجتماعی، گفت: نامگذاری این ایام به نام تامین اجتماعی فرصتی است که شرکای اجتماعی خواسته‌ها و مطالبات خود را به اطلاع مسئولان برسانند. 

 

وی افزود: امروز جامعه کارگری و بازنشستگی علی‌رغم اینکه صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند و بر اساس نص صریح قانون سازمان تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است و منابع آن ماحصل عرق جبین کارگران است، اما این صاحبان اصلی چقدر در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها نقش دارند.
 
 
رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور اظهار کرد: استقلال سازمان تامین اجتماعی از حیث اداری، مالی، اقتصادی و درمان یک اصل برای جامعه کارگری است و انتظار داریم این اصل محترم شمرده شود. بنابراین خواسته ما از وزیر کار و مدیرعامل سازمان، تلاش در جهت حفظ استقلال سازمان به ویژه درمان سازمان به عنوان ویترین این نهاد است.
 
 
علی‌بیگی با تاکید بر اینکه درمان سازمان خط قرمز کارگران و بازنشستگان است، تصریح کرد: انتظار ما این است که در جهت حفظ استقلال سازمان تلاش بیشتری شود.
 
وی همچنین بر پرهیز از ایجاد تکالیف برای سازمان بدون پشتوانه مالی تاکید کرد و افزود: امروز متاسفانه اگر نقدینگی سازمان مورد سوال قرار گرفته به خاطر این است که در ادوار گذشته تکالیفی بر دوش سازمان گذاشته شده بود که تعهد آور و در عین حال بدون پشتوانه مالی بود.
 
 
رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار افزود: خوشبختانه در دولت و مجلس کنونی تکلیف بدون پشتوانه مالی مشاهده نشده است اما تکالیف گذشته روزانه برای سازمان هزینه ایجاد می‌ کند و بنابراین دولت و مجلس باید از گذاشتن تکالیف بدون پشتوانه مالی بر دوش تامین اجتماعی جدا پرهیز کنند.
 
 
علی‌بیگی گفت: همه ما امروز هم دولت، مجلس، کارکنان سازمان، بیمه شدگان و بازنشستگان باید هوای سازمان را داشته باشیم. برخی از موارد سازمان را با یک نهاد حمایتی اشتباه می گیرند. سازمان تامین اجتماعی در مقابل بیمه شدگان و بازنشستگان مسئولیت دارد و در قبال دیگر آحاد جامعه مسئولیتی ندارد و این مسئولیت حاکمیتی است و در مبحث تکالیف بدون پشتوانه مالی حساسیت بیشتری داشته باشیم.
 
وی با اشاره به ضرورت اصلاحات پارامتریک در سازمان اظهار کرد: اصلاحات باید در جهت بهبود فرآیندها و خدمات باشد.

ارسال نظر

captcha