حسن صادقی در مراسم روز تامین اجتماعی مطرح کرد

ضرورت گفتمان‌سازی مفاهیم تامین‌اجتماعی

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تاکید بر ضرورت طراحی نظام بهینه جذب نیروی انسانی در سازمان تامین اجتماعی گفت: ایجاد تناسب و تطابق میان نیروی انسانی و ساختار سازمان تامین اجتماعی، با در نظر گرفتن نیاز جامعه امروزی، یک اصل‌خدشه ناپذیر است و برنامه‌ریزی‌ها نیز باید بر اساس آن صورت پذیرد.

مهین داوری

تامین 24 / حسن صادقی در همایش «تامین اجتماعی، حامی رونق تولید» که عصر امروز سه شنبه به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی در سالن نگین غرب تهران برگزار شد، خواستار تشکیل اتاق فکر در سازمان تامین اجتماعی شد و افزود: تشکیل  اتاق فکر با مشارکت ذی نفعان، به منظور آسیب شناسی و بهبود فرایند ها ضرورتی انکار ناپذبر است .

 

صادقی در ادامه، بر گفتمان‌سازی مفاهیم تامین اجتماعی در بین نهادهای حاکمیتی و جامعه مدنی تاکید کرد ‌و گفت: اگر این‌ مهم انجام شود، تفکر سازمانی و رویکردها در مسیر درست هدایت می شوند.

 

وی تشکیل و راه‌اندازی مراکز اسناد سازمان تامین اجتماعی را موضوعی مهم خواند و در ادامه پیشنهادات خود، اظهار کرد: تلاش در جهت افزایش قدرت خرید بازنشستگان همراه با توجه ویژه به معیشت کارکنان سازمان، بستر مناسب‌تری برای ارائه خدمت صادقانه به ذینفعان سازمان فراهم می‌کند.

 

به گزارش « تامین 24»، صادقی بر حرکت در مسیر استفاده از ظرفیت‌ رسانه‌های الکترونیک و فضای مجازی تاکید کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی با الکترونیکی کردن فرایندها و غیرحضوری کردن تمامی خدمات، می تواند صرفه جویی زیادی در هزینه‌های اداری داشته باشد.

 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در پایان، خواستار افزایش نقش شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در تصمیم‌گیری‌های کلان این سازمان شد و گفت: در چارچوب حکمرانی خوب، ایجاد شفافیت به منظور بهبود نظارت بر عملکرد سازمان باید مدنظر قرار بگیرد.


ارسال نظر

captcha