عطاردیان در مراسم روز تامین اجتماعی:

شورای عالی تامین اجتماعی احیا شود

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی گفت: بارها بر ضرورت ارتقای جایگاه شرکای اجتماعی در مدیریت سازمان تامین‌اجتماعی تاکید کرده‌ایم و امیدواریم مدیرعامل جدید سازمان، نقش کارگران و کارفرمایان را در تصمیم‌گیری‌ها، بیش از گذشته پررنگ کند.

مهین داوری

تامین 24 / محمد عطاردیان در همایش «تامین اجتماعی، حامی رونق تولید» که عصر امروز سه‌شنبه به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی در سالن نگین غرب تهران برگزار شد، کارگران و کارفرمایان را صاحبان اصلی منابع سازمان تامین اجتماعی دانست و افزود: منابع سازمان تامین اجتماعی از محل حق بیمه هایی تامین می شود که 23 درصد سهم کارفرمایان، 7 درصد سهم کارگران و 3 درصد سهم دولت است.

 

وی با انتقاد از برخی دیدگاه ها که استقلال سازمان تامین اجتماعی را به خطر می اندازد، تاکید کرد: تامین اجتماعی متعلق به ۴۲ میلیون نفر بیمه شده است و سایر نهادهای بیرونی، نباید در مدیریت این سازمان مداخله کنند چراکه منافع ذینفعان آن را به خطر می اندازد.

 

عطاردیان گفت: در زمانی که شورای عالی تامین اجتماعی وجود داشت، کارگران و کارفرمایان امکان نظارت بر امور و هزینه‌کرد‌ها را داشتند و در جلسات و تصمیم‌گیری‌ها، به واقع اثربخش بودند؛ اما با تعطیلی شورای عالی در دولت‌های هشتم و نهم، نقش نمایندگان کارگری و کارفرمایی در تصمیم‌گیری‌ها کمرنگ تر شد و نمایندگان دولت، جای آنها را گرفتند.

 

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی در پایان، خواستار احیای سریعتر شورای عالی تامین اجتماعی شد و افزود: از  مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی می خواهیم‌ که در راستای ارتقای جایگاه شایسته و به حق شرکای اجتماعی تامین اجتماعی قدم بردارد و زمینه را برای نظارت آنها بیشتر فراهم کند.


ارسال نظر

captcha