ناهید حیدری در بازدید از شرکت پگاه تهران:

رونق سازمان تامین اجتماعی به رونق تولید بستگی دارد/ حامی نیروهای مولد و کارفرمایان هستیم

مدیرکل تامین اجتماعی غرب استان تهران، به همراه جمعی از همکاران اداره‌کل و شعبه 6 تهران روز گذشته از شرکت شیرپاستوریزه تهران بازدید کردند. دکتر ناهید حیدری در این بازدید، در جریان روند تولید انواع محصولات لبنی قرار گرفت و از تلاش شرکت پگاه تهران برای حفظ اشتغال نیروی انسانی و پرداخت به‌موقع حق بیمه‌ها، تقدیر کرد.

پریسا طاهری

تامین 24 / مدیرکل غرب استان تهران، همچنین در فضایی صمیمانه با کارکنان و کارگران مجوعه تولیدی گفت‌وگو و با اهدای شاخه گل ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی، از تلاش و خدمات آنان در راستای ارتقای سطح کیفیت تولید ملی و خدمت به مردم، قدردانی کرد.

ناهید حیدری با بیان اینکه اداره‌کل غرب تامین‌اجتماعی غرب کشور که قطب صنعت تهران را پوشش می‌دهد، به دلیل نوع استقرار کارگاه‌ها، صنایع، مراکز علمی و دولتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: این اداره‌کل با حدود 3 میلیون و 610 هزار نفر جمعیت تحت پوشش، تمام تلاش خود را می‌کند تا با قرار گرفتن در کنار کارفرمایان و شرکای اجتماعی، حامی آنها در رونق تولید باشد.

وی با قدردانی از مدیریت صحیح مدیرعامل شرکت پگاه  تهران در حمایت از نیروی کار اظهار کرد: در گذشته این مجموعه تولیدی مشکلاتی در پرداخت حق بیمه‌ها داشت اما با مدیریت توانا و صحیح مهندس کاشانی‌زاده، این مشکلات تا حد قابل قبولی حل شده است.

حیدری با قدردانی از مدیرعامل شرکت پگاه  تهران در پرداخت به موقع حق بیمه کارگران تصریح کرد: هدف اصلی تامین اجتماعی، ارتقای امنیت خاطر نیروهای مولد است. سازمان تامین اجتماعی، به عنوان یک سازمان درآمد هزینه‌ای، برای ارائه خدمات و انجام تعهدات به جامعه تحت پوشش خود که بیش از نیمی از کشور را شامل می‌شود، به تامین منابع مالی نیاز دارد. بخش زیادی از این منابع متکی به وصول حق بیمه است و پرداخت به موقع این حق بیمه‌ها، منجر به بهبود خدمت‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره با نامگذاری سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری، کمک به احیای واحدهای تولیدی را گامی ارزشمند در جهت رونق تولید دانست و گفت: با برگزاری جلسات هم‌اندیشی با جامعه هدف و انجمن‌های کارگری و کارفرمایی، تلاش می‌کنیم با خرد جمعی، ضمن حل و فصل مشکلات سازمان تامین‌اجتماعی و بیمه‌شدگان و کارفرمایان، در جهت ارتقای خدمات و حفظ بقای سازمان بین نسلی تامین‌اجتماعی گام برداریم.

حیدری تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که رونق تامین اجتماعی بستگی به رونق تولید دارد. در این راستا در چهارچوب قوانین و مقررات، نهایت تلاش و همکاری را با کارفرمایان در جهت رونق و ادامه چرخه تولید خواهیم داشت تا در کنار یکدیگر، در حد امکان از تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی جلوگیری نماییم.

 

به فکر ایجاد اشتغال و توسعه هستیم

مدیرعامل شرکت شیر پگاه تهران، ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی و اعلام رضایت و قدردانی از خدمات سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا در شرایط کنونی، نه‌تنها رکود نداشته باشیم، بلکه به  سمت پیشرفت و توسعه و ایجاد اشتغال حرکت کنیم.

عبدالله کاشانی‌زاده، تعداد نیروی انسانی شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران را 885 نفر دانست و گفت: به‌رغم مشکلات اقتصادی، در سال 97 تعداد 44 نفر و در 3 ماهه نخست سال جاری نیز 13 نفر به تعداد کارکنان این شرکت اضافه شدند.

وی با بیان اینکه ایجاد رضایت خاطر و تقویت روحیه کارگران از اهداف اصلی ما است، تصریح کرد: مجموعه مدیریتی پگاه تهران، تمام تلاش خود را در حمایت از نیروی کار به کار می‌بندد و در این راستا با فراهم کردن امکانات تفریحی از جمله سالن‌های ورزشی و اماکن اقامتی در مناطق مختلف کشور، توانسته‌ایم رضایت نسبی آنها را ایجاد کنیم.

 

پیشبرد سریع امور و کاهش بدهی شرکت

کاشانی‌زاده با بیان اینکه در شرایط کنونی اقتصادی، بنگاه‌های تولیدی برای بقا نیازمند حمایت نهادهایی ازجمله سازمان تامین اجتماعی هستند افزود: این شرکت به صورت میانگین، ماهانه حدود یک میلیارد تومان حق بیمه برای حدود 620 نفر نیروی انسانی خود پرداخت می کند و 300 میلیون تومان نیز از طریق پیمانکار تامین نیرو، برای حدود 625 نفر به شعبه 6 تهران واریز می‌شود این در حالی است که در 10 سال اخیر، تلاش کرده‌ایم تاخبری در پرداخت حق بیمه‌ها نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: انتظار داریم سازمان تامین‌اجتماعی با ارائه تسهیلات و مدارا با کارفرمایان در اموری مانند تقسیط بدهی و بخشودگی جرائم، به بقای واحدهای تولیدی کمک کند تا ما نیز با ادامه پرداخت به موقع حق بیمه، بتوانیم به ادامه تعهدات به‌موقع سازمان کمک کنیم و آسیبی به منابع مالی آن وارد نشود. همچنین با تسریع در رسیدگی به امور، کمک شایانی در پیشبرد درخواست‌ها و مشکلات ما داشته باشند.

در پایان مدیران و همکاران شرکت پگاه تهران، مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح کردند و مدیرکل غرب استان تهران، با شفافیت و صراحت به تمام مسائل مطرح شده پاسخ و راهنمایی لازم را ارائه داد.

همچنین از طرف ناهید حیدری، مدیرکل غرب استان تهران، یک جلد قرآن کریم به مدیرعامل شرکت پاستوریزه پگاه تهران به پاس قدردانی از زحمات و حمایت از نیروی کارگر تقدیم شد.

گفتنی است، شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران در سال 1333 و در پاسخ به نیاز کشور به تولید صنعتی شیر راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه بیش از 750 تن شیرخام را فرآوری و بیش از 100 نوع محصول را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.


ارسال نظر

captcha