به همت هفته نامه آتیه‌نو و موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه

نشست تخصصی «میانداری و تنش‌زدایی در روابط کار» برگزار شد

نشست تخصصی «میانداری و تنش‌زدایی در روابط کار»، با سخنرانی دکتر احمد امینیان و حضور جمعی از کارشناسان و علاقه‌مندان حوزه رفاه، تامین اجتماعی و روابط کار، امروز سه‌شنبه همزمان با روز تامین‌اجتماعی در محل موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه برگزار شد.

تامین 24 / دکتر امینیان در این نشست، «میانداری» را به عنوان یک علم تازه که پایه‌های آن در سال 1971 گذاشته شده معرفی کرد و گفت: میانداری، یک اصطلاح کاربردی بسیار مهم، به‌معنای پیداکردن راه گفت‌و‌گو در میان عقاید و نظرات متقابل و متعارض است.

 

وی افزود: میانداری یک علم جدید است که از سال 1991 تبدیل به یک رشته دانشگاهی شده و در چارچوب علوم انسانی و علوم اجتماعی قرار دارد و نمی‌توان آن را صرفا در میانجی‌گری خلاصه کرد.

 

امینیان در ادامه، میان داوری و میانداری تفاوت قائل شد و گفت: مصالحه یا داوری، یک امر قضایی است؛ یعنی همیشه قدرتی وجود دارد که طرفین تعارض را مجبور به سازش و مصالحه می کند، اما در میانداری اصل بر قدرت نیست و می‌توان میانداری را قدرت بی قدرت دانست.

 

وی افزود: میانداری از ابزارهای مصالحه یا داوری استفاده می کند، اما لزوما به معنای داوری نیست. میاندار فردی است که با ابزارهایی خاص، طرفیت متعارض را به این نتیجه می‌رساند که باید مسائل و مشکلات خود را با گفت‌و‌گو حل کنند.

 

این پژوهشگر حوزه اجتماعی، اصل در میانداری را احترام به آزادی افراد بیان کرد و گفت: میانداری بر پایه آزادی است و به فردیت انسان‌ها احترام می گذارد. میانداری اجباری نیست، بلکه با زبان و ابزارهای گفت‌و‌گو، سعی در حل منازعات دارد.

 

امینیان ادامه داد: میانداری تحمیل نمی‌شود، بلکه افرادی که می‌خواهند تعارض‌ها و مشکلات خود را حل کنند، باید بپذیرند که از میانداری استفاده نمایند.

 

وی افزود: در میانداری نوعی رازداری حرفه‌ای وجود دارد و فضای محرمانه‌ای ایجاد می‌کند. در این فضا طرفین به‌راحتی صحبت‌ها و نظرات خود را بیان می‌کنند و میاندار می‌تواند بر اساس این اطمینان متقابل، به حل تنازعات کمک کند.

 

استاد دانشگاه بروکسل در ادامه به ارتباط میان میانداری و حوزه روابط کار پرداخت و گفت: میانداری می‌تواند به حل منازعات حوزه روابط کار کمک کند. البته میان سه‌جانبه‌گرایی و میانداری تفاوت‌هایی وجود دارد. سه‌جانبه‌گرایی عموما از بالا به پایین است، اما میانداری، افقی است و افراد با تمایل و خواست خود می‌توانند از میانداری کمک بگیرند.

 

امینیان، با اشاره به تنازعات میان دولت، کارفرمایان و کارگران در فرانسه افزود: جنبش جلیقه‌زردهای فرانسه، برای خواسته‌هایی که داشتند، ماه‌ها است دست به اعتصاب زده‌اند و دولت فرانسه با کمک یک میاندار، سعی در حل این منازعات دارد.

 

وی تاکید کرد: میانداری، علم تازه‌ای برای تنش‌زدایی است و به عنوان یک فرایند، تلاش می‌کند تا بازیگران، بهترین راه برای حل منازعات را بیابند.


ارسال نظر

captcha