محسنی بندپی در بازدید از شعبه یک تامین اجتماعی غرب تهران:

صیانت از اموال بیمه‌شدگان ضرورت دارد/ توسعه خدمات الکترونیک اقدامی ارزشمند است

استاندار تهران صبح امروز یکشنبه همزمان با پنجمین روز هفته تامین‌اجتماعی از شعبه یک استان تهران بازدید کرد. دکتر محسنی بندپی در بدو ورود به شعبه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و گفت‌و‌گو با تعدادی از مراجعان، در جرایان خدمت‌رسانی به مردم قرار گرفت. وی همچنین با اهدای شاخه گل به همکاران شعبه و مراجعه کنندگان، هفته تامین اجتماعی را تبریک گفت و از زحمات همکاران در خدمت‌رسانی تقدیر و تشکر کرد.

پریسا طاهری

تامین 24 / انوشیروان محسنی بندپی در این دیدار، با قدردانی از اداره‌کل و شعب غرب استان تهران، روند خدمت‌رسانی به مراجعان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: از بدو تشکیل سازمان تامین اجتماعی تاکنون، ایجاد امنیت خاطر در زندگی و شغل آحاد جامعه، هدف اصلی این سازمان بوده است. خوشبختانه تامین اجتماعی تاکنون توانسته است رضایت بیش از نیمی از جمعیت کشور را فراهم کند و نسبت به تعهدات درمانی و بیمه ای خود به جامعه هدف، از هیچ تلاشی فروگذار نکند.

محسنی بندپی همچنین توسعه خدمات الکترونیک و حذف بسیاری از مراجعات فیزیکی در سازمان تامین اجتماعی را که منجر به صرفه جویی در وقت و هزینه مردم شده است، از اقدامات ارزشمند دیگر توصیف کرد.

وی ادامه داد: استان تهران که ١٧ درصد جمعیت کشور و ٢٠ درصد صنایع کشور دارا است، به لحاظ جمعیتی و استقرار صنعت از ویژگی های بارزی برخوردار است. در شرایط کنونی اقتصادی کشور و تحریم‌های ظالمانه، برای ایجاد رونق تولید به تعامل همه جانبه با کارفرمایان نیاز داریم تا با تعطیلی کارگاه های تولیدی مواجه نشویم و در مقابل بتوانیم تعهدات خود را هم به خوبی انجام دهیم.

به گزارش تامین 24، بندپی افزود: باید تلاش شود تا نظام چند لایه و رفاهی تامین اجتماعی ایجاد شود که البته مسیر ایجاد این نظام در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است.

استاندار تهران همچنین در این دیدار، با اشاره به ضرورت حفظ و صیانت از حقوق مستمری بگیران و بیمه‌شدگان افزود: این سازمان به عنوان یک سازمان درآمد هزینه ای که متکی به بودجه عمومی نیست، در مقابل بیش از نیمی از جمعیت کشور مسئولیت دارد و نباید به منابع آن آسیبی وارد شود. 

وی خواستار تعیین تکلیف مطالبات سازمان تامین اجتماعی شد و گفت: متاسفانه تاکنون نهاد دولت نسبت به پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی متعهد نبوده است.

 

 

قطب صنعت تهران را پوشش می دهیم

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران نیز در این بازدید ضمن قدرانی از حضور استاندار و هیات همراه در شعبه یک استان تهران، گفت: اداره کل غرب تهران استان تهران به عنوان یکی از استراتژیک ترین ادارات کل تامین اجتماعی کشور که قطب صنعت تهران را پوشش می دهد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اداره کل با حدود 3 میلیون و 610 هزار نفر جمعیت تحت پوشش، خدمات خود را از طریق 15 شعبه، 24 کارگزاری و 8 شعبه اغماری به جامعه هدف ارائه می نماید.

ناهید حیدری با اشاره به ارائه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان، این اقدام را حرکتی بزرگ برای تسریع خدمت رسانی برشمرد و اذعان داشت: درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی با عنوان طرح ملی دکتر نوربخش در قالب یک سامانه طراحی شده و با توجه به گستردگی خدمات، تمامی سرویس های موجود و همچنین ۶۵ خدمت غیرحضوری سازمان را در یک درگاه مجتمع و یکپارچه قرار گرفته و مرجع سریع و مطمئنی جهت آگاهی و استفاده از سرویس های جدید برای مخاطبان سازمان در سه بخش بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران فراهم آورده است.

به گزارش تامین 24، وی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال به نام رونق تولید، کمک به احیای کارگاه های تولیدی را گامی ارزشمند در این مسیر دانست و گفت: اجرای مشوق های ١٧ گانه در سال رونق تولید و طرح بخشودگی جرایم کارگاه های تولیدی و صنعتی و اقتصادی برای کارفرمایان خوش حساب، از دیگر برنامه های سازمان تامین اجتماعی است.

حیدری اضافه کرد: در حال حاضر مطالبات معوق از کارگاه های تولیدی و صنعتی غرب تهران حدود ٢ هزار و ٢۵٠ میلیارد تومان است و اغلب این کارگاه ها، شرایط بخشودگی جرایم بیمه ای را دارند و یک سوم این بدهی، معادل ٧۵٠ میلیارد تومان مربوط به جرایم کارگاه ها است.


ارسال نظر

captcha