معاونت فرهنگی سازمان تامین‌اجتماعی از مدیرعامل آیس‌پک تقدیر کرد

کارفرمای نمونه: بخشودگی جرایم بیمه‌ای اقدامی ارزشمند است

دفتر امورفرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی، در چهارمین روز از هفته تامین اجتماعی، ضمن بازدید از شرکت آیس‌پک، با اهدای لوح تقدیر و تندیس مسئولیت اجتماعی، از مدیرعامل این شرکت به عنوان کارفرمای نمونه تجلیل کرد.

پریسا طاهری

تامین 24 / مدیرعامل شرکت آیس پک در این دیدار در  اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال «رونق تولید» گفت: خوشبختانه مجموعه آیس پک قدم های بسیار خوبی در اشتغالزایی به خصوص در دو سال اخیر برداشته است و با خلق برندهای جدید و ایجاد فروشگاه‌های زنجیره ای منجر به تقویت چرخه تولید و ایجاد اشتغال شده‌ایم، به طوری که در این بازه زمانی با افزودن 2 هزار نیرو، موفق شدیم تعداد بیمه شده های شاغل در مجموعه آیس پک را به 7 هزار نفر برسانیم.

بابک بختیاری با گلایه از مسئولان و نمایندگانی که با شعار حمایت از کارآفرینان می‌آیند اما وعده‌های خود را فراموش می‌کنند، افزود: مشکلات قانونی یکی از موانع ایجاد کارآفرینی است. کندی فرایند صدور مجور، نبود ارگانی برای رسیدگی به شکایات کارآفرینان و سنگ اندازی ها در این زمینه، عواملی مهم هستند که کارآفرینان را از ادامه فعالیت منصرف می کنند. باید در این شرایط کنونی به فکر تقویت اقتصاد و تولید باشیم و بدون شک، برای رونق تولید، حمایت از کارآفرینان و حقوق آنها باید جدی گرفته شود.

 

خلاقیت، رمز موفقیت برند آیس‌پک

مدیرعامل شرکت آیس پک در این دیدار با اشاره به تاثیر غیرقابل انکار تحریم ها بر چرخه تولید گفت: با وجود تمام این فشارها، خوشبختانه در دوران تحریم سعی کرده ایم که رشد خود را ادامه دهیم و دلیل این رشد را می توان تکیه بر خلاقیت و تفکر دانست. خوشبختانه تاکنون توانسته ایم بدون تعدیل نیرو، تمام نیروی انسانی شاغل در مجوعه را حفظ کنیم و در این شرایط بحرانی، با تکیه بر خلاقیت بتوانیم علاوه بر طی کردن پیشرفت در بازار داخل کشور، میزان صادرات خود را نیز افزایش دهیم.

بختیاری با قدردانی از سازمان تامین اجتماعی درخصوص تجلیل از کارفرمایان گفت: ما انتظار داریم در شرایط کنونی، میزان حمایت تامین اجتماعی از کارفرمایان بیشتر شود. برای مثال شاهد این هستیم که بیمه کارگران برخی از واحدهای تولیدی ازآنجاکه کارفرما به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانسته چندین ماه حق بیمه را پرداخت کند، قطع شده است. این رویکرد در وهله اول ضرر به کارگران است و وصول حق بیمه باید از بیمه کارگران جدا باشد.

وی ادامه داد: جا دارد از طرح های سازمان تامین اجتماعی در حمایت از کارفرمایان از جمله طرح خوب بخشودگی جرایم تشکر کنم. این طرح یکی از اقدامات ارزشمند سازمان برای حمایت از تولید به ویژه تولید داخلی است و می توان آن را قدم ارزشمندی در ایجاد اشتغال پایدار و بهبود فضای کسب و کار در کشور دانست.

 

کارفرما رکن اصلی نظام اجتماعی است

معاون دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی نیز در این دیدار، با تاکید بر ضرورت حاکمیت نظام سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی، بر نقش کارفرمایان به عنوان مهمترین رکن این نظام اشاره کرد و گفت: کارفرما رکن اصلی نظام سه جانبه گرایی در تامین اجتماعی است و به جهت تامین منبع مالی هزینه های خدمات تامین اجتماعی، سهامدار اصلی سازمان نیز محسوب می شود.

شایسته شریعتمداری تصریح کرد: به همین جهت، معاونت فرهنگی سازمان تلاش دارد تا از یک سو با برگزاری جلسات هم اندیشی و راهبردی با شرکای اجتماعی، به دریافت نظرات و پیشنهادات کارفرمایان و تشکل های کارگری و کارفرمایی بپردازد و از طرف دیگر ضمن شناسایی مشکلات آنها، در جهت رفع موانع و برآوردن نیازهای آنها اقدام کند و تکریم و تجلیل از کارفرمایان نیز در همین راستا است.

 

گفتنی است در پایان این مراسم، لوح تقدیر و هدایای فرهنگی توسط شایسته شریعتمداری معاون دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی، به مدیرعامل شرکت آیس پک اهدا شد.


ارسال نظر

captcha