با حضور نمایندگان گیلان در مجلس انجام شد

افتتاح کارگزاری‌های رودسر و لنگرود

کارگزاری های تامین اجتماعی در شهرستان های رودسر و لنگرود با حضور نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و همزمان با هفته تامین اجتماعی افتتاح شد.

تامین 24 / جمیل حق‌پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در مراسم افتتاح کارگزاری رودسر که با حضور دکتر عباسی نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش ومعاونین فرماندار و رئیس و اعضای شورای شهر برگزار شد، اظهار داشت: تامین اجتماعی یکی از ادارات پرمراجعه کشور است ازاین رو استفاده از خدمات غیرحضوری و کارگزاری ها برای مدیریت مراجعات از برنامه های این سازمان است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی اظهارداشت: طی سال‌های اخیر 5 کارگزاری تامین اجتماعی در شهرهای رشت، لاهیجان و بندرانزلی مشغول به فعالیت بوده اند و درسالجاری 5 کارگزاری جدید نیز به این مجموعه افزوده شده و شهرهای جدید دیگری نیز صاحب کارگزاری می شوند.

 

دکتر عباسی نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، نیز با گرامیداشت هفته تامین اجتماعی، برون سپاری را ابزاری موثر برای جلوگیری از بروکراسی اداری برشمرد و رضایت عمومی و تسریع امور را از دستاوردهای آن عنوان کرد.

 

وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی شاخصی معتبر برای میزان اشتغال و بیکاری جامعه است افزود: کیفیت بالای کار و برخورد مناسب با مراجعان انتظاری است که از دستگاه‌های پرمخاطب همچون تامین اجتماعی داریم. 

 

کارگزاری لنگرود افتتاح شد

همچنین با حضور مهندس لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود، معاون فرماندار و مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، آئین افتتاح کارگزاری رسمی تامین اجتماعی دراین شهر برگزار شد.

 

جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در این مراسم افتتاح گفت: شعبه لنگرود از جمله واحدهای تابعه بزرگ تامین اجتماعی این استان تلقی می شود که بیش از 55 هزار نفر از جمعیت شهرستان را تحت پوشش دارد .

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به موفقیتهای این شعبه از جمله کسب رتبه سومی دردو دوره پیاپی در رتبه بندی و ارزیابی کشوری در بین شعب هم تیپ ، ارتقاء آن درسال گذشته به تیپ دو و راه اندازی کارگزاری رسمی در حال حاضر را از دیگر ثمرات تلاشها وبرنامه ریزی ها برای پیشبرد بهتر امور دانست .

 

حق پرست با افتخار به اینکه اولین کارگزاری تامین اجتماعی در کشور در سال 84 در استان گیلان راه اندازی شده، است افزود : برون سپاری خدمات و واگذاری قسمتی ازامور به بخش خصوصی هدف اصلی ایجاد کارگزاری ها برای دسترسی راحت تر و افزایش ایستگاههای کاری است.

 

وی صدور1851 جلد دفترچه درمانی را تنها یکی ازاقدامات این کارگزاری طی روزهای اخیر عنوان داشت و با تاکید بر ضرورت توسعه چتر پوشش های تامین اجتماعی در جامعه اظهار داشت: حمایت از این سازمان، صیانت از نیمی از جامعه است که چشم امید آنان برای آینده به این مجموعه دوخته شده است.

 

مهندس لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با ذکر یادی ازمرحوم دکتر نوربخش مدیرعامل فقید این سازمان، اظهارداشت: با کمک این عزیز فهم مشترکی از مشکلات سازمان تامین اجتماعی در مجلس شکل گرفت.

 

وی افزود: طی سالهای متمادی ما به این سازمان کمک نکردیم بلکه باری هم بر دوش آنها گذاشتیم.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بیش از 90 درصد پرداختهای صندوقهای بازنشستگی کشوری و لشکری با کمک و منابع دولتی تحقق می یابد درحالی که سازمان تامین اجتماعی خود از محل منابع ناشی از حق بیمه در این شرایط درحال حرکت است ومطالبات فراوانی نیز از دولت دارد.

 

مهندس لاهوتی با تاکید براینکه همه ما وظیفه صیانت ازتامین اجتماعی را برعهده داریم، در بخش دیگری از سخنان خود، حضور دکتر سالاری استاندار قبلی گیلان درمقام مدیرعاملی این مجموعه را بعنوان انسانی خوش فکر ، انتخابی درست و خوب برشمرد و با یاد نمودن از وی به عنوان فردی حسابگر و مدبر، اظهار امیدواری کرد این گزینش منشأ خیر و تحولاتی گسترده باشد.

 

مهندس لاهوتی با اشاره به اینکه در مجلس مصوبات خوبی برای پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی بصورت تهاترانجام پذیرفته است افزود: در استان کارهای بزرگی انجام شده و دربخش درمان نیز اتفاق خوبی که در شهرستان لنگرود شکل گرفت راه اندازی بیمارستان 64 تخت خوابی است.

 

وی تامین اجتماعی را سازمانی منضبط و قانونمند برشمرد و با تاکید به اینکه بلافاصله پس ازتحویل زمین بیمارستان، فرایندهای اجرایی و عملیاتی آن با سرعتی خوب از سوی مدیران تامین اجتماعی پیگیری شد، اظهارداشت: واگذاری مجوز کارگزاری رسمی نیزفرایند و پروسه خاص خود را دارد که این امر نیز به همت عزیزان میسر شده و امروز شاهد استقرار و افتتاح کارگزاری در لنگرود هستیم.

 

مهندس لاهوتی پیگیری مطالبات مردمی را مهمترین ماموریت خود معرفی واذعان داشت: باید تلاش شود که تصدی گری ها به بخش خصوصی واگذار شود و معتقدم که ثمره این حرکت ارائه سریعتر، دقیقتر و ارزانتر خدمات خواهد بود.


ارسال نظر

captcha