یادداشتی از مسعود علیاری

جایگاه بی‌بدیل سازمان تأمین اجتماعی

تامین 24 /

بشر نخستین، در شرایطی که نیاز ضرورری اش تأمین می شد، نیاز چندانی به وجود تأمین اجتماعی یا پیمان های جمعی نمی دید؛ چرا که خانواده، به مفهوم گسترده، جایگاه ویژه ای داشت و بسیاری از مشکلات در دورن آن حل می شد. از این رو کسی در مورد آینده خانواده اش زیاد نگران نبود؛ زیرا یقین داشت که در صورت فوت او، فرزندانش مورد حمایت دیگران قرار خواهند گرفت و این شبکه حمایتی متقابل، به او و اعضای خانواده، نوعی تأمین اجتماعی اولیه را هدیه می کرد که رفع کننده بسیاری از نگرانی ها بود. به طور کلی، وجود سه عامل، زمینه پیدایش "تأمین اجتماعی" را در دنیا فراهم آورد است: اول، نفع شخصی و اهمیتی که هر فرد برای منافع خود قائل است؛ دوم، احساس خیرخواهی و نوع دوستی؛ سوم، سرنوشت مشترک که می توان از آن به احساس صنفی نیز تعبیر کرد..

سابقه تأمین اجتماعی در ایران به تصویب اولین قانون استخدامی کشوری در سال 1301 (1922 میلادی) باز می گردد که طی آن نظامی برای بازنشستگی به وجود آمد. در این قانون، سه اصل تأمین اجتماعی که عبارت بودند از فراهم نمودن "حقوق و تأمین خاص" برای کسانی که پس از خدمت توانایی فعالیت خود را از دست می دهند، مقرری خاص برای کسانی که به علت حادثه ای، علیل و از کار افتاده شوند و "حمایت کارفرمایان" از خانواده هر مستخدم که فوت شود، به چشم می خورد در اولین اقدام، طرح تشکیل "صندوق احتیاط کارگران راه آهن" در سال 1309 به تصویب دولت رسید.

در آن روزگار کمتر کسی گمان می کرد که این صندوق به سازمانی این چنین با نقشی مهم و تاثیر گذار در عرصه ایران زمین تبدیل گردد، اما با گذشت از فراز و نشیب سالیان و رشد و تکامل و بالندگی به جایگاه کنونی رسیده است، به گونه ای که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش چتر حمایتی خود قرار داده است و در عرصه های مختلف از قبل تولد تا بعد از مرگ خدمات متنوعی را ارائه می دهد.

اما آنچه که امروز فرا روی این سازمان به وضوح قابل ملاحظه می باشد فرصتها و تهدیداتی است که سازمان با آن دست و پنجه نرم می کند از تحریمهای اقتصادی ظالمانه گرفته که در عرصه های مختلف هزینه های گزافی را به سازمان تحمیل می نمایند، تا افزایش بار مالی تعهدات قانونی، خصوصا تعهدات بلند مدت که بیش از62 درصد هزینه های سازمان را تشکیل می دهد.

اما فرصتهای بسیار خوبی نیز وجود دارند، همچون نیروی جوان، تحصیل کرده و کارآزموده داخلی، در جهت تکیه بر تولیدات داخلی و بومی سازی صنایع که فرصتهای طلایی می باشند و در سایه آن دست یابی به رونق تولید و پویای اقتصادی دور از ذهن نخواهد بود. در این کشاکش و بحبوحه سازمان تأمین اجتماعی عهده دار ماموریتی چند لایه و سنگین می باشد تا بتواند رسالت خود را کمال و تمام به انجام برساند و این مهم میسر نخواهد شد مگر اینکه تمامی ارکان این سازمان من صدر الی ذیل همه با هم و با تمام توان پای کار بوده و به دور از هرگونه تعلقات سیاسی و تمایلات حزبی از هیچ گونه تلاشی فروگذار نکنند تا بتوانیم تهدیدات بوجود آمده را به فرصتهایی طلایی تبدیل نماییم.

 

مسعود علیاری

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان

 

 


ارسال نظر

captcha